Україна отримала 600 млн євро макрофінансової допомоги від ЄС

Фото з сайта ukrinform.ua

Україна отримала другий транш макрофінансової допомоги від Європейського Союзу в розмірі 600 млн євро. Отримані кошти будуть спрямовані на фінансування видатків державного бюджету та зменшення негативних наслідків пандемії COVID-19 на економіку.

Про це повідомляє UA посиланням на сайт Кабміну.

“За підсумками 23-го саміту “Україна – ЄС” сьогодні отримано 600 млн євро макрофінансової допомоги від Євросоюзу”, – написав у Twitter Володимир Зеленський.

За словами прем’єрміністра Дениса Шмигаля, транш у 600 млн євро від ЄС – це свідчення позитивної оцінки реформ в Україні.

“Наша ефективна співпраця з ЄС, МВФ, Світовим банком та іншими міжнародними партнерами дозволяють реалізувати амбітні проєкти й продовжити масштабну модернізацію України для зростання економіки та підтримки громадян”, – відзначив Денис Шмигаль.

Для отримання макрофінансової допомоги Україна виконала взяті на себе зобов’язання в частині реалізації структурних реформ, зокрема у сфері управління державними фінансами; належного урядування та верховенства права; покращення бізнес-клімату тощо.

Меморандум про взаєморозуміння щодо реалізації “виняткової” п’ятої програми макрофінансової допомоги обсягом до 1,2 млрд євро був укладений між Україною та Європейським Союзом у липні 2020 року. Перший транш у розмірі 600 млн євро Україна отримала в грудні минулого року.

Нагадаємо, 15 вересня Європейська комісія схвалила виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги в 600 млн євро.

Читайте також: Україна і МБРР уклали дві угоди на загальну суму $411 млн

Прямий ефір