Україна ніколи не буде місцем розрухи, — президент Зеленський за підсумками 278-го дня війни (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Скриншот: uatv.ua

Російські окупаційні війська ні на що не здатні, окрім розрухи. Це все, що вони лишають по собі. І те, що вони роблять зараз проти України, — це їхнє намагання помститися. Помститися за те, що українці вже неодноразово захищали себе від них. Про це сьогодні, 28 листопада, заявив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні до громадян, інформує FREEДОМ.

“Коротко звітую про сьогоднішній день. Ранок почався зі Ставки. Фронт. Забезпечення армії. Енергетика. Зв’язок. Пункти незламності. Посилення нашої ППО. Робота з партнерами. Ситуація у прифронтових районах і придушення російських вогневих позицій. Усі ключові питання тримаємо у фокусі уваги Ставки”, — сказав він.

За інформацією глави держави, цієї доби, як і кожного дня, окупанти знову обстрілювали Херсон і громади області. Лише за один тиждень ворог 258 разів обстріляв 30 населених пунктів Херсонщини. Російська армія пошкодила й насосну станцію, яка забезпечувала постачання води в Миколаїв.

“Ну що про них сказати? Ось це і є справжня суть тих випадкових “товаришів”, які заволоділи Росією. У них після 20 років правління на значній частині їхньої ж держави така розруха, ніби там пройшла війна. А це не війна — це вони пройшли. Україна ніколи не буде місцем для розрухи. Україна ніколи не прийме порядків від цих “товаришів” із Москви. Зробимо все, щоб відновити кожен зруйнований окупантами обʼєкт, кожен будинок, кожне підприємство”, — заявив Зеленський.

Про українські потреби в захисті та у відбудові президент говорив з міністрами закордонних справ семи країн Північної Європи. Фінляндія, Естонія, Латвія, Литва, Швеція, Норвегія, Ісландія.

“Подякував їм за цей спільний візит до України — дуже важливий саме зараз жест підтримки й солідарності. Маємо домовленості щодо подальшої співпраці і в оборонній сфері, і в енергетичній, і щодо проєктів відбудови нашої держави, і в санкційній сфері. З кожною з делегацій обговорювали українську формулу миру, дуже детально — можливу участь кожної держави в реалізації пунктів формули. Активно працюємо й для того, щоб створити спеціальний трибунал щодо злочину агресії Росії проти України. Працюємо на різних рівнях”, — розповів він.

Також Зеленський поінформував, що керівник ОПУ Андрій Єрмак узяв участь у конференції, що відбулась у Франції. Там працюють члени робочої групи з питання створення трибуналу. Генеральний прокурор Андрій Костін і перша леді України Олена Зеленська представляли Україну в Британії. Там відбулася конференція щодо протидії сексуальному насильству в умовах війни. Костін готується до зустрічі з міністрами юстиції “Великої сімки” (G7) в Берліні завтра. Головна тема всіх цих заходів — відповідальність Росії за війну й терор.

Глава держави анонсував завтра ще новини.

Говорив президент і з премʼєр-міністром Нідерландів Марком Рютте. Нідерланди надають Україні суттєву допомогу в підготовці трибуналу щодо агресії та у встановленні правди про всіх російських убивць і катів.

“Почув дуже важливий сигнал від пана прем’єр-міністра Рютте — сигнал щодо наступного року. Підтримка нашої держави лише зростатиме”, — зазначив Зеленський.

Зустрівся глава держави і з амбасадорами з фандрейзингової платформи United24. Головне питання — проходження цієї зими, допомога Україні з генераторами та іншим енергетичним обладнанням.

“Детальні новини — вже завтра, але зазначу: зробимо все, щоб Україна отримала максимум можливої допомоги світу. І ще одне. Обсяг акумульованих коштів для нашої ініціативи Grain from Ukraine зростає і вже понад 180 млн дол. Це вже одна з історично найбільших українських гуманітарних ініціатив. А буде ще більшою”, — запевнив президент.

За його словами, про фінансовий, технічний чи логістичний внесок до ініціативи Grain From Ukraine вже заявили Австрія, Бельгія, Болгарія, Велика Британія, Греція, Естонія, Ірландія, Іспанія, Італія, Канада, Катар, Латвія, Литва, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словенія, США, Туреччина, Угорщина, Фінляндія, Франція, Хорватія, Чехія, Швейцарія, Швеція, Європейський Союз — дуже вагома участь. Плюс Республіка Корея. Японія — з перших днів. А ще НАТО і ООН.

“Дякую всім, хто допомагає Україні реалізовувати нашу формулу миру! Впевнений, її можна реалізувати повністю — усі пункти, так само, як і пункт щодо продовольчої безпеки. Слава кожному нашому воїну! Слава всім, хто працює заради перемоги нашої держави! І, будь ласка, зважайте на сигнали повітряної тривоги, не забувайте про це”, — резюмував Володимир Зеленський.

https://www.youtube.com/watch?v=5lNGDMDeNb8

Читайте також: Євроінтеграцію України обговорюють на саміті AEF у Києві — теми дискусії та висновки першого дня

Прямий ефір