Україна на порозі Євросоюзу: які кроки необхідно зробити до перемовин (ВІДЕО)

Прапор ЄС. Фото: ukrinform.ua

Єврокомісія до кінця весни надасть Україні проміжний звіт про виконання рекомендацій щодо вступу до Європейського Союзу. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. За його словами, Київ виконав усі сім рекомендацій Єврокомісії. Глава уряду переконаний, що Україна повністю готова до процедури переговорів. Самі ж переговори про вступ України до ЄС мають розпочатися до кінця цього року. З такою заявою виступили лідери Латвії, Італії та Чехії, повідомляє FREEДОМ.

За заявою президента Чехії Петра Певела переговори про членство України в ЄС мають розпочатися до кінця року. Прага запевнила в активній підтримці України на шляху до членства як в ЄС, так і НАТО.

“Я не сумніваюся в тому, що Україна стане членом ЄС і НАТО, тут питання: коли? Пан Зеленський запевнив, що ведеться дуже активна робота, є що запропонувати, є досвід, триває активна співпраця в цьому напрямку”, — зазначив під час візиту до Києва Петро Павло.

Розпочати переговори з Києвом про членство в ЄС до кінця року раніше закликали лідери низки країн Євросоюзу, зокрема, Італії та Латвії. Уже до кінця весни Україна отримає проміжний звіт про інтеграцію в ЄС. Тільки після виконання всіх вимог можуть початися переговори, кажуть аналітики.

“Це так званий звіт про розширення, і вперше до цього звіту потраплятиме й Україна, як країна, яка є першим кандидатом на розширення зони Європейського Союзу. Загалом ми чуємо однозначні заяви про те, що Україна має бути й буде у складі ЄС, тобто, політично є консенсус”, — пояснив директор Центру досліджень проблем національної безпеки Національного університету “Острозька академія” Тарас Жовтенко.

Як зазначають експерти, Україна активно інтегрується в європейське законодавство. Цього тижня країна офіційно стала 36-ю учасницею “Механізму цивільного захисту Європейського Союзу” — найбільшої у світі системи міжнародної допомоги в умовах надзвичайних ситуацій. Ще одним кроком до європейської інтеграції стане рішення про встановлення договірних відносин України та ЄС у рамках Гаазької конвенції про визнання іноземних судових рішень у цивільних або комерційних справах.

“Рішення розчищає шлях для вступу ЄС у договірні відносини з Україною відповідно до Конвенції про судові рішення. Вона полегшить визнання і виконання судових рішень ЄС і України у цивільних і комерційних справах, що робить її важливим інструментом для сприяння міжнародній торгівлі”, — йдеться у пресрелізі Ради Європейського Союзу.

У міру наближення літнього саміту НАТО у Вільнюсі, президент Литви Гітанас Науседа закликав членів блоку вже зараз розробити способи для швидкої інтеграції України в Альянс після закінчення війни.

“Ви ж не думаєте, що українська армія, яка пройшла хрещення на полі бою і має такий багатий досвід, як ніяка інша армія європейської країни… чи не стане це членство України посиленням НАТО? Моя відповідь — так. Нам потрібно знайти більш конкретні механізми для швидкої інтеграції після закінчення війни”, — заявив Гітанас Науседа в інтерв’ю литовським журналістам.

За словами генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, до саміту у Вільнюсі Альянс розробить багаторічну програму підтримки України. У чому саме вона полягатиме, в Альянсі не уточнюють.

“Ми ясно дали зрозуміти, ми будемо стояти на боці України стільки, скільки буде потрібно. І на саміті у Вільнюсі я також очікую, що союзники узгодять багаторічну програму. Ми працюватимемо над тим, як допомогти Україні перейти від радянських стандартів до стандартів НАТО і забезпечити повну оперативну сумісність із блоком”, — наголосив Столтенберг.

Видання Foreign Affairs написало, що під час війни Україна допомогла зміцнити правила, стандарти та процедури Північноатлантичного альянсу, і щоб не казали політики та дипломати, щоб тримати Україну поза блоком, їхній кожний новий аргумент слабкіший за попередній. Україна потребує НАТО, а НАТО потребує України.

Читайте також: Майбутнє України — в ЄС: як європейські країни допомагають Києву на шляху інтеграції (ВІДЕО)

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський підписав євроінтеграційний закон, який запроваджує низку європейських стандартів у галузі цивільної авіації.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада України має розглянути новий закон про медіа, а також внести поправки до раніше ухвалених документів для того, щоб на законодавчому рівні було виконано всі вимоги щодо вступу до Європейського Союзу.

Прямий ефір