Президент підписав євроінтеграційний закон про спрощення авіаперевезень — нові кроки Києва на шляху до ЄС

Ілюстративне фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський підписав євроінтеграційний закон, який запроваджує низку європейських стандартів у галузі цивільної авіації. Йдеться про спрощення державного регулювання та створення передумов для якнайшвидшого відновлення діяльності вітчизняних авіаперевізників та аеродромів. Нові зміни адаптують українське законодавство до норм ЄС у галузі цивільної авіації, інформує FREEДОМ.

Підписаний євроінтеграційний закон у галузі цивільної авіації спростить процедуру видачі сертифіката льотної придатності, а також дозволу на виконання польотів для окремих літаків, які імпортуються в Україну. Відтепер літаки не потрібно сертифікувати в Україні, якщо вони були ліцензовані в Європейському агентстві безпеки авіації.  

“Ухвалений закон — про можливості для максимально швидкого відновлення авіасполучення, щойно це дасть змогу безпекова складова… Ухвалені зміни ще більше наближають нас до ЄС і відновлення авіагалузі, роблять наш ринок зрозумілішим для міжнародних компаній”, — зазначив заступник міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України Сергій Деркач. 

Крім того, тепер для роботи в аеропорту підприємствам достатньо надати відповідний пакет документів. Раніше компаніям потрібно було проходити сертифікації від 3 до 6 місяців. 

Сьогодні Україна активно інтегрується в європейське законодавство, зазначають експерти. Так, напередодні країна офіційно стала 36-ю учасницею Механізму цивільного захисту Європейського Союзу — найбільшої у світі системи міжнародної допомоги в умовах надзвичайних ситуацій. 

“Вітаю Україну з приєднанням до Механізму цивільного захисту ЄС! Тепер це команда з 36 країн, які працюють над спільною метою — допомагати людям у біді, де б вони не були. Тому що ми сильніші разом”, — написав комісар Європейського Союзу з питань гуманітарної допомоги та управління кризами Янез Ленарчич у Twitter. 

Ще одним кроком до європейської інтеграції стане рішення про встановлення договірних відносин України та ЄС у межах Гаазької конвенції про визнання іноземних судових рішень у цивільних або комерційних справах.

“Це сприятиме визнанню та виконанню судових рішень між Євросоюзом та українською державою у цивільних і комерційних справах. І стане важливим інструментом сприяння міжнародній торгівлі. Це стане додатковим інструментом для того, щоб Україна наблизилася до ЄС, щоб це сприятливо вплинуло на її економічний розвиток”, — зазначив експерт-міжнародник Станіслав Желіховський. 

Уже в червні Єврокомісія має попередньо оцінити реформи, проведені Україною для відкриття перемовин про членство в ЄС. Ідеться про сім критеріїв. Перші два стосуються судової реформи, зокрема, процедури відбору суддів Конституційного суду. 

Ще два — боротьби з корупцією. П’ятий і шостий пов’язані з деолігархізацією і сьомий — впровадження рекомендацій Венеціанської комісії щодо нацменшин.

“Згідно зі звітом за 2022 рік Україна виконала 72% зобов’язань передбачених Угодою про асоціацію з ЄС. Загальний прогрес виконання збільшився на 9%. Однак деякі ухвалені закони потребують додаткового розгляду Венеціанської комісії”, — зазначив Желіховський. 

Попри те, що Росія веде загарбницьку війну проти України, держава не припиняє роботу на шляху вступу до ЄС, наголосив глава держави Володимир Зеленський. 

“Мета нашої держави — абсолютно досяжна. Україна буде інтегрована з усіма інститутами та практиками Євросоюзу, набуде повноправного членства”, — заявив він.

Багато членів ЄС не просто підтримують, а й активно лобіюють вступ України до Євросоюзу. Так, спікер нижньої палати парламенту Чехії заявила, що країна підтримує вступ уже цього року.

Читайте також: Ми можемо виконати домашнє завдання і раніше, тут немає дедлайну: коли Україна вступить до ЄС — прогнози політиків та експертів

Раніше народна депутатка, голова комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе сказала, що Верховна Рада України має розглянути новий закон про медіа, а також внести поправки до раніше ухвалених документів для того, щоби на законодавчому рівні були виконані всі вимоги щодо вступу до Європейського Союзу.

Прямий ефір