Майбутнє України — в ЄС: як європейські країни допомагають Києву на шляху інтеграції (ВІДЕО)

Денис Шмигаль та Джорджа Мелоні. Фото: Facebook/dshmyhal

Очільниця Європарламенту Роберта Мецола заявила, що схвально ставиться до початку переговорів уже цього року щодо вступу України до ЄС. За умови, що Україна виконає всі умови та рекомендації. Європейський Союз неодноразово заявляв про свою підтримку, як і те, що майбутнє країни — в ЄС, інформує FREEДОМ.

Україна отримає ще один рік пільгового торговельного режиму з Євросоюзом. Комітет з міжнародної торгівлі Європарламенту погодив продовження скасування дії ввізних мит ЄС на український експорт. Це робиться з метою підтримки української економіки, повідомили в прес-службі Європарламенту. 

За даними Єврокомісії, ЄС є найбільшим торговельним партнером України. 

“Я рішуче підтримую відновлення заходів щодо лібералізації торгівлі, які в даний час допомагають забезпечити безперервність і стабільність торгівлі України в умовах жорстокої війни, розв’язаної Росією. Ці заходи мають вирішальне значення для зміцнення стійкості України зараз і в майбутньому. Оскільки ми працюємо над просуванням поступової інтеграції України у внутрішній ринок ЄС. Наша солідарність послідовна, прозора і непорушна, що ще більше підкріплюється статусом кандидата в члени ЄС. Майбутнє України в Європейському Союзі”, — заявила депутатка Європарламенту Сандра Калнієте. 

Один із надійних партнерів України з європейської інтеграції — Італія. Ця країна активно бере участь у відновленні України, готує законопроєкт про визнання Голодомору геноцидом українського народу і розглядає можливість спільного виробництва систем ППО. Про це заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час візиту до Італії. 

Прем’єр-міністр Джорджа Мелоні запевнила, що Італія готова допомагати Україні стати членом Європейського Союзу якомога швидше. 

“Ми віримо, що майбутнє України з нами, що Україна дедалі більше приєднуватиметься до нашої європейської сім’ї. Ми допомагатимемо робити все, що від нас залежить, щоб прискорити процес вступу. Будемо сприяти прискоренню переговорів у рамках процесу приєднання до ЄС”, — акцентувала Мелоні. 

Підтримує Україну й офіційний Ватикан. За сприяння Папи Римського Франциска в госпіталі Ватикану лікуються українські діти, які постраждали від російської агресії. 

Глава українського уряду зустрівся з Папою Римським напередодні, 27 квітня, обговорив із ним допомогу з повернення депортованих Росією українських дітей. 

“Я попросив Його Святість про допомогу в поверненні додому українців, українських дітей, яких насильно утримують, яких заарештовано, депортовано в Росію у злочинний спосіб. Я також запросив Святого Отця особисто відвідати Україну”, — зазначив Шмигаль.  

Європейський Союз продовжує надавати Україні допомогу та інтегрувати в європейську спільноту. Наприклад, Україна та ЄС уже зафіксували терміни та умови приєднання до вільного роумінгу.  

Це дасть змогу користуватися мобільним телефоном у будь-якій із 27 країн ЄС, а також Ісландії, Ліхтенштейні та Норвегії без додаткових платежів. Очікується, що всі необхідні зміни буде ухвалено протягом року. 

Також ЄС перерахував Україні ще 1,5 млрд євро в межах пакета макрофінансової допомоги обсягом до 18 млрд євро. У Єврокомісії заявили: будуть і далі допомагати Києву протистояти агресії Росії та проводити важливі реформи.

Читайте також: Італія запевнила у своїй рішучій підтримці: італійський візит прем’єра України Дениса Шмигаля — огляд та оцінки експертів

Раніше народна депутатка, голова комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе сказала, що Верховна Рада України має розглянути новий закон про медіа, а також внести поправки до раніше ухвалених документів для того, щоби на законодавчому рівні були виконані всі вимоги щодо вступу до Європейського Союзу.

Читайте також: Ми можемо виконати домашнє завдання і раніше, тут немає дедлайну: коли Україна вступить до ЄС — прогнози політиків та експертів

Прямий ефір