Україна може капіталізувати в політичний голос лояльність держав Африки, — міжнародник про турне Кулеби

Мапа Африки. Фото: pixabay.com

Вплив і значущість Африки в сучасному світі зростає як з погляду економіки, так і з погляду залученості до глобальних політичних процесів. Про це сьогодні, 25 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог-міжнародник, співзасновник аналітичного центру “Об’єднана Україна” Антон Кучухідзе, коментуючи вже друге дипломатичне турне Африкою міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

“Об’єктивно Африку цікавить насамперед продовольча безпека. Одним із гарантів продовольчої безпеки для Африки є й Україна. Я не кажу про те, що це закріплено в якомусь міжнародно-правовому документі, але економічні контракти, наприклад, з експорту зерна та іншої сільгосппродукції чітко це демонструють. Тому тут сторони мають взаємний інтерес, і вони підтримуватимуть одна одну. Уже виходячи з реалізації економічних, гуманітарних потреб, Україна може капіталізувати в політичний голос лояльність африканських держав, тому що є амбітні плани у керівництва країни, у МЗС України”, — сказав він.

Як приклад політолог навів одну з ініціатив МЗС України торік, над якою триває велика робота, — позбавити РФ статусу постійного члена Радбезу ООН.

“Тут потрібна тотальна підтримка і в кулуарах, і бюрократична в межах ООН. Кожен голос члена ООН має рівну вагу з будь-якою іншою державою. Вплив проявляється тільки в роботі в кулуарах. Тому, наприклад, для реалізації цієї мети нам потрібні африканські голоси”, — пояснив Кучухідзе.

Також, додав політолог, підтримка африканських країн важлива і в процесі створення міжнародного спецтрибуналу.

“Якщо ми говоримо про більшу легітимізацію, наприклад, окремого міжнародного трибуналу щодо всіх злочинців з боку РФ, про створення якого говорив президент Зеленський під час візиту до Гааги, то що більше країн увійдуть у міжнародний трибунал, що більше країн світу засуджуватимуть акт агресії, злочини геноциду, злочини проти людяності, то впевненіше та швидше буде досягнуто і юридичної справедливості в цьому питанні. Тим паче, що потрібно не забувати, що питання війни, покарання воєнних злочинців для африканських держав не менш актуальне, ніж для України сьогодні. Тому це ще одна стежка, ще одна дорога, де Україна та африканські країни можуть мати взаємний інтерес у створенні ефективних міжнародних механізмів щодо покарання воєнних злочинців або людей, які сприяли вчиненню злочинів проти людяності. Це три кейси, що, звідки, як і навіщо”, — резюмував Антон Кучухідзе.

Читайте також: Україна і глобальний Південь: перспективи економічного та політичного співробітництва — в оцінці експертів

Нагадаємо, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба розпочав друге турне країнами Африки. Це перший двосторонній візит глави МЗС із часу встановлення дипломатичних відносин між країнами, повідомляє пресслужба відомства. У жовтні 2022 року відбулося перше в історії турне африканськими країнами. Тоді міністр відвідав Сенегал, Кот-д’Івуар, Гану та Кенію. Зараз географія розширилася, поїздку країнами Африки Кулеба почав з Марокко.

Прямий ефір