Україна має отримати чіткий план дій для вступу до НАТО, — Бобровська

Соломія Бобровська. Фото: parlament.ua

НАТО обрав шлях підтримки України нелетальною допомогою та сконцентрувався на двосторонніх відносинах. Україна, зі свого боку, хоче отримати чіткий план дій для вступу до Альянсу. Про це заявила в ефірі телеканалу FREEДОМ народна депутатка України, заступниця голови Постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО Соломія Бобровська.

“Очевидно, що держави-члени Альянсу дуже переймаються будь-яким загостренням з боку Російської Федерації. Саме тому сьогодні навіть консультаційна місія НАТО не повертається до України. Вже рік вона фактично відсутня, працює поза Україною. Колись Борис Джонсон написав чудову статтю про хибне подання та впровадження політики відкритих дверей для України. Коли нас годували обіцянками після Бухарестського саміту. І ця політика відчинених дверей призвела до повномасштабного вторгнення і фактично до того, що Північноатлантичний альянс стоїть осторонь”, — каже Бобровська.

Вона заявила, що східний фланг НАТО сьогодні бере лідерство та активно стоїть на позиції, що не можна проспати повномасштабний напад РФ.

Також Бобровська прокоментувала питання гарантій безпеки для України, побоювання Альянсу щодо розширення військової агресії РФ та важелі впливу НАТО на Росію.

“Єдиною стороною гарантій для України має бути Північноатлантичний альянс. Саме в такій конфігурації Україна матиме найсильніші позиції і, зрештою, закінчиться історія про політику відчинених дверей. Звичайно, НАТО нам може багато дати, але й Україна сьогодні зі своїм бойовим досвідом може дати не менше. Саме тому у Вільнюсі на саміті НАТО звучатимуть, зокрема з нашого боку, питання членства. І ми хотіли б також почути від Альянсу, так само як від Європейського Союзу, яке у нас домашнє завдання, яке ми маємо виконати, імплементувати, щоб максимально взаємодіяти з європейським законодавством. Такою ж має бути й історія чіткого треку НАТО. Для того, щоб нам вкотре десятки років не розповідали, чого ми не досягаємо. Ми хочемо чітко розуміти, що маємо виконати та здійснити”, — каже Бобровська.

Вона зазначила, що Україна працює у Парламентській асамблеї НАТО для отримання вже не заявки, не будь-яких програм інших, а чіткого плану дій, які Україна має виконати для свого членства.

“Саме така гарантія безпеки буде найсильнішою і має бути і є найбільш прийнятною для України”, — сказала нардепка.

Прямий ефір