Напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що Київ готує нові безпекові угоди зі своїми партнерами на найближчі тижні. Складовою частиною договорів є допомога в економічному відновленні. Деталі майбутніх угод поки що не розголошуються, але завдяки інформації з уже підписаних договорів України з Великою Британією, Німеччиною та Францією можна зробити висновки щодо основних положень прийдешніх угод, повідомляє FREEДОМ.
“У цих гарантіях безпеки окреслюється три складові — дипломатична, економічна і військова. Йдеться про взаємодопомогу в разі нової агресії, про допомогу на дипломатичному, військовому та економічному рівнях”, — сказав юрист, колишній радник міністра внутрішніх справ України Володимир Мартиненко.
По суті, для України підписання подібних документів означає впевненість у завтрашньому дні. Кожна сфера допомоги — чи то дипломатична, чи то економічна, чи то військова — має свої конкретні завдання.
“Це постачання Україні зброї та боєприпасів — перше і найголовніше. Друге — макроекономічна і фінансова підтримка України, третє — сприяння оборонній індустрії України, розвиток оборонної промисловості України, щоб Україна сама, більшою мірою, могла себе забезпечувати зброєю і боєприпасами, зокрема за західними технологіями. А також санкції проти країни-агресора”, — пояснив політолог Володимир Фесенко.
Важливо розуміти, що угоди, які офіційний Київ підписує зі своїми союзниками, — це перспектива глобальної безпеки України в найближчі 10 років.
“Розглядаються й інші форми підтримки, зокрема йдеться про сприяння Україні в процесі реформ: економічних, соціальних, правових, політичних. Що дуже важливо — зокрема в договорах із Великою Британією та Францією наголошується — що ці країни сприятимуть Україні в процесі євроатлантичної інтеграції”, — зазначив Фесенко.
Данія і Нідерланди займають лідерські позиції в коаліції винищувачів. Данія стала першою країною Північної Європи, яка підписала угоду про безпекові зобов’язання з Україною, і виділила новий пакет військової допомоги. А Нідерланди підпишуть угоду вже найближчим часом. Далі — США, Канада, Італія та десятки інших країн-союзників.
Україна вибудовує архітектуру своєї безпеки в майбутньому з метою запобігання всіляким реваншистським агресіям.
“По суті, підписання таких договорів означатиме формування навколо України нової архітектури безпеки, закріпленої в міжнародній договірно-правовій формі. У нас нічого подібного раніше не було”, — резюмував Фесенко.
Читайте також: Близько 20 країн світу готові в перспективі підписати безпекові договори з Україною, угода зі США буде апофеозом, — Фесенко
Нагадаємо, Франція і Німеччина слідом за Великою Британією підписали з Україною договори у сфері безпеки. Президент Володимир Зеленський за підсумками зустрічей з офіційними представниками Берліна і Парижа, а також за результатами Мюнхенської безпекової конференції, заявив, що Україна вперше у своїй історії досягла такої світової солідарності та підтримки. Лідери України, Франції та Німеччини підписали угоди 16 лютого.