Україна — без “русского мира”: громадяни відмовляються від російської мови та контенту (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Українці уникають перегляду чи прослуховування російського контенту, а російськомовні громадяни масово переходять на українську. Про це свідчать соціологічні опитування, а також стрімке зростання українського сегменту в соцмережах. З 24 лютого більшість українців відмовилися від будь-яких проявів “русского мира”. Культура скасування всього російського стала тенденцією вже в усьому світі, інформує FREEДОМ.

Дедалі більше російськомовних українців переходять на державну мову і вдома, і поза ним. Згідно з результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології, виключно українською говорять 41% респондентів, ще 17% у більшості ситуацій спілкуються українською, а 24% — однаково і українською, і російською.

“2022 року за переважну україномовність висловилися 80%, а за двомовність лише 15%. Превалювання української у всіх сферах підтримують навіть більшість жителів сходу та півдня (66%) та російськомовних (57%). Тобто люди, які самі (поки що) розмовляють переважно російською, теж вважають, що має панувати українська”, — каже Володимир Кулик, доктор політичних наук.

Ще вісім років тому РФ анексувала переважно російськомовний Крим та окупувала частину Донецької та Луганської областей під приводом захисту інтересів російськомовних. Натомість принесла тортури та страти місцевого населення, репресії, тотальну цензуру та незаконну депортацію, обстріли, мілітаризацію та крах економіки колись успішних регіонів. А після початку повномасштабного вторгнення в Україну — ще й насильницьку “мобілізацію” мешканців окупованих територій до російської армії та незаконних збройних формувань. Військові РФ фактично знищили міста та села, в яких люди в основному говорили російською. Маріуполь, Бахмут, Соледар — це лише мала частина цього страшного переліку. Триває обстріл мирних будинків у Харкові, Запоріжжі, Дніпрі, де люди розмовляють двома мовами і російською проклинають Путіна та його армію.

“Якщо говорити конкретно цифрами, то станом на серпень місяць, коли ми мали опитування на цю тему, то в принципі, ми бачили, що близько 2/3 не дивляться взагалі російські серіали. До 24 лютого таких було лише 23%. Тобто ми бачимо, в принципі, збільшення практично втричі. Те саме стосується музики. Ну, у цьому випадку тенденція яскрава, але цифра трохи менша. Зараз близько половини не слухають російську музику”, — каже заступник директора соціологічної групи “Рейтинг” Любомир Мисів.

Культура скасування всього російського стала загальною тенденцією у всьому цивілізованому світі. Росія токсична, і політики, і прості громадяни не хочуть мати нічого спільного з агресивною авторитарною державою-терористом. А відомий американський історик Тімоті Снайдер вважає, що Росія вторглася в Україну для того, щоб обмежити свободу російськомовних українців. На його думку, саме обмін поглядами зрозумілою обом сторонам російською мовою був проблемою для Росії. Адже у самій Російській Федерації вільно висловлюватись людям заборонено.

Читайте також: Боязке мовчання обернеться проти вас — президент Зеленський звернувся до росіян після атаки по Дніпру

Прямий ефір