Угорщина підтримує рішення ЄС про допомогу Україні — коментар Одора

Прапори ЄС та Угорщини. Фото: gettyimages.com

Загалом Угорщина підтримує рішення Європейського Союзу, спрямовані на допомогу Україні. Розбіжностей з іншими країнами в цьому питанні не так багато. Про це сьогодні, 18 червня, на презентації головування Угорщини в раді Європейської Ради заявив посол Угорщини при ЄС Балінт Одор, повідомляє кореспондент FREEДОМ у Європі.

Він перерахував рішення ЄС, які знайшли підтримку Угорщини.

“Було створено український механізм на 50 млрд євро терміном на чотири роки. Таким чином, реалізація цього проєкту була продовжена. І коли справа доходить до санкцій, я думаю, ви ставите це запитання… На цей час існує 13 санкційних пакетів [проти Росії]. І тут завжди був консенсус у Раді. Тобто пакети санкцій пропонує комісія”, — сказав він.

Головування Угорщини розпочнеться 1 липня і триватиме шість місяців.

Читайте також: Політична акробатика Орбана: Брусиловська пояснила, чому Угорщина змінила свою позицію щодо України

Нагадаємо, європейські лідери прагнуть прискорити початок переговорів про вступ України до Європейського Союзу. Майже половина держав-членів ЄС, а саме 12 країн, надіслали листи до Брюсселя із закликом розпочати вже в червні переговори про членство України та Молдови. Усе через побоювання, що майбутнє головування в Раді ЄС під керівництвом угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана заморозить процес вступу Києва та Кишинева.

Прямий ефір