Політична акробатика Орбана: Брусиловська пояснила, чому Угорщина змінила свою позицію щодо України

Віктор Орбан. Фото: ap.org

Незважаючи на свою неоднозначну позицію щодо України, Угорщина все-таки взяла участь у Глобальному саміті миру, який 15-16 червня відбувся у швейцарському Бюргенштоку. І навіть поставила свій підпис під підсумковим комюніке заходу. Це свідчить про те, що політика Угорщини щодо України почала змінюватися на краще. Про це сьогодні, 17 червня, в ефірі телеканалу FREEДOM розповіла завідувачка кафедри міжнародних відносин Одеського національного університету ім. І. Мечникова, докторка політичних наук, професорка Ольга Брусиловська.

“Потрібно розуміти, що попри те, що президент Угорщини Віктор Орбан є маріонеткою Путіна, це не означає, що це єдиний фактор, який на нього впливає. Орбан — один із найочевидніших популістів, які зараз правлять у Європі. І якщо він відчуває зміну громадської думки, значить, він діє відповідно до цього. Тому що для нього вкрай важливо зберігати популярність серед своїх власних співгромадян, виборців. Перед виборами до Європарламенту всі екзит-поли показували, що Орбан перестає бути популярним. Тому такі політично-акробатичні етюди Орбана викликані його бажанням зберегти популярність серед виборців і владу”, — пояснила Брусиловська.

Вона також зазначила, що Угорщина пом’якшила свою позицію і в контексті європейської інтеграції України.

“Орбан пояснив зміну позиції тим, що нібито всі побажання Угорщини щодо національної угорської меншини на Закарпатті враховані. Але тут потрібно розуміти, що це питання було всього лише приводом, щоб виконувати основне замовлення, яке виходить із Кремля. Однак останнім часом на Угорщину чинився досить сильний тиск з боку ЄС і НАТО, які показували, що будь-яка спроба протидіяти загальній політиці ЄС і Альянсу буде каратися фінансово. І тут перемогла любов Орбана до влади та великих грошей з бюджету Європейського Союзу та блоку НАТО. Тому й риторика щодо України в Угорщині почала змінюватись у кращий бік”, — констатувала експертка.

Вона також зазначила, що питання з угорцями Закарпаття може знову виникнути на порядку денному Угорщини.

“Зараз Орбан каже, що це питання закрите. Але це не означає, що через місяць чи два він знову не повернеться до цієї тези. Орбан не буде вигадувати якісь нові плани, схеми, він буде використовувати те, що вже один раз чудово спрацювало. Тому Україні не потрібно передчасно розслаблятися щодо Угорщини”, — резюмувала Ольга Брусиловська.

Читайте також: Угорщина — це проблема Євросоюзу, а не України, — Подоляк

Прямий ефір