Удари по флоту РФ у Криму істотно послабили можливості росіян поповнювати свій боєзапас, — Братчук

ВДК "Азов" и "Ямал". Колаж: uatv.ua

Перше, на що вплине нанесення ударів Сил оборони по Чорноморському флоту Росії в окупованому Криму, це логістика загарбників. На сьогодні тільки три великі десантні кораблі РФ, які перебувають у Чорному морі, ще можуть виконувати свої завдання саме з логістики. Про це сказав речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 27 березня.

Він нагадав, що Повітряні сили ЗСУ атакували не тільки великі десантні кораблі “Ямал” і “Азов”, а й патрульний корабель “Іван Хурс”. Судно теж зазнало пошкоджень.

“Це розвідник, який, завдяки точним ударам Збройних сил України, втратив своє обладнання. Тобто, тепер він не може повноцінно виконувати свій функціонал. А те, що він не пішов на дно, це лише питання часу”, — сказав Братчук.

Логістичні можливості ворога істотно знижені, вважає він.

“Що стосується логістики, то, наскільки мені відомо, сьогодні тільки три великі десантні кораблі РФ, які перебувають у Чорному морі, ще можуть виконувати свої завдання саме з логістики. Логістика — це боєкомплект, важке озброєння. Усе те, що підживлює війну, підживлює фронт. Насамперед, це Херсонський і Запорізький напрямки. Сьогодні можливості ворога в логістиці істотно знижені”, — зазначив Братчук.

Росіянам стане набагато важче працювати в морській операційній зоні в Криму, вважає експерт.

“На території Криму і, власне, в Чорному морі сьогодні, напевно, вже немає жодної локації, де Збройні сили України не можуть завдати відповідного удару. Чорноморський флот Російської Федерації продовжує знищуватися”, — акцентував гість ефіру.

І логістика, і бойові спроможності російського флоту стали на порядок нижчими, наголосив Братчук.

“Я впевнений, що далі буде більше. До того ж, знищена логістика — це дуже великий крок до деокупації Криму. Так, попереду багато роботи, але, тим не менш, це серйозна заявка на загальний успіх”, — резюмував спікер.

Читайте також: “Кораблі Путіна тонуть навіть у порту”: стан ЧФ РФ після української атаки (ВІДЕО)

Раніше спікер Військово-морських сил Збройних сил України, Дмитро Плетенчук повідомив в ефірі FREEДОМ, що виконання розвідувальних завдань кораблем “Іван Хурс” — “під великим питанням”. Він також повідомив про ураження ракетою “Нептун” у Севастопольській бухті великого десантного корабля “Костянтин Ольшанський”, який росіяни захопили в України у 2014 році.

Прямий ефір