Ударом по заводу “Залів” Україна розширила рамки своєї безпеки — коментар

Чорне море. Фото: odessa-life.od.ua

Збройні сили України завдали точкового удару по заводу “Залів” у тимчасово окупованій Керчі (Крим), пошкодивши російський ракетоносій “Аскольд”. Це черговий сигнал для Росії про те, що її військовий потенціал на окупованому півострові під загрозою, а також — чергове розширення Україною рамок своєї безпеки. Про це заявив радник керівника Офісу президента України Сергій Лещенко у прямому ефірі телеканалу FREEДОМ

Він пояснює, що знецінювати ворога, безперечно, не варто, але необхідно бачити досягнення.

“В Україні повністю запрацював “зерновий коридор”, але вже без Росії. Той обсяг зерна, який Україна вивозила у рамках “зернового коридору”, де Туреччина з Росією про щось домовлялися, зараз ми вивозимо, і Росія опинилася за дужками. Чому? Тому що вдалося за допомогою політичного керівництва здобути необхідну далекобійну зброю, яка, по суті, знищила системи, які чинили тиск на наш “зерновий коридор”… Отримали коридор шляхом знищення їхніх систем ППО. І загроза їхньому флоту змусила Росію відвести кораблі та літаки”, — коментує радник керівника ОП.

На думку Лещенка, удар по суднобудівному заводу “Залів” — ще один сигнал Росії.

“Що їхні флагмани чи їхні бойові кораблі, носії “Калібрів” тощо — тепер під вогневим контролем. Не вся зброя туди долітає, але є те, що долітає. Відповідно, знищення одного з кораблів або завдання суттєвої шкоди, а корабель “Аскольд” якраз носій “Калібрів” — це хороший сигнал. Завдано удару їхньому військовому потенціалу. І це ще одне розширення рамок безпеки України”, — резюмував Лещенко.

Читайте також: Російські окупанти не можуть запобігти завданню ударів по військових об’єктах у Криму — подробиці від Грабського

Нагадаємо, 4 листопада Сили оборони України завдали удару по портовій та морській інфраструктурі заводу “Залів” у тимчасово окупованому Криму в Керчі. У момент атаки на заводі перебував один із найсучасніших кораблів ЧФ РФ — ракетний корвет “Аскольд”, носій крилатих ракет “Калібр”. Він зазнав серйозних пошкоджень.

Прямий ефір