Ударами по критичній інфраструктурі Росія створює нестерпні умови життя, щоб зламати Україну, — Малкіна

Ганна Малкіна. Фото: facebook.com/anna.malkina

Росія готова до подальшої ескалації війни проти України, насамперед через систематичне знищення енергетичної інфраструктури та створення нестерпних умов для життя цивільного населення. Ключова ціль Москви — не стільки військова поразка України, скільки тотальний тиск на суспільство і державу. На цьому сьогодні, 18 січня, в ефірі телеканалу FREEДOM акцентувала докторка політичних наук, професорка Київського національного університету ім.Тараса Шевченка Ганна Малкіна.

“На питання, чи готова РФ йти далі, відповідь — так, готова. Але передусім мова йде про готовність занурити всю Україну в тотальний блекаут і зробити існування мирних жителів абсолютно нестерпним. Це геноцидна політика, це тактика виснаження”, — наголосила Малкіна.

Вона звернула увагу, що масовані обстріли відбуваються хвилями, а не щодня, і в цьому, на її думку, полягає особливість російської стратегії.

“Ми бачимо, що удари, які призводять до блекаутів міст-мільйонників, відбуваються не щодня. Спочатку обстріл, потім — пауза, щоб ціною колосальних зусиль, у важких погодних умовах, інфраструктуру вдалося частково відновити. А потім — знову удари. Мета не в тому, щоб одномоментно занурити Україну в темряву, а в тому, щоб виснажити населення психологічно, виснажити українське керівництво, комунальні служби, рятувальників”, — пояснила докторка політичних наук.

За її словами, така тактика спрямована на підрив морально-психологічної стійкості суспільства.

“Робиться все, щоб стан і суспільства, і політичного керівництва виявився на найнижчому рівні — в надії, що населення почне тиснути на владу, вимагати будь-яких компромісів, поступок або навіть капітуляції, лише б це припинилося”, — зазначила гостя ефіру.

Вона наголосила, що подібні дії мають ознаки геноциду.

“Йдеться не про ураження військових об’єктів, а про свідоме створення непридатних для життя умов для мирного населення. Це і є політика геноциду, яка сьогодні реалізується послідовно, особливо в умовах зими. Тим паче, нинішня зима стала додатковим фактором вразливості. Україна давно не стикалася з такими погодними умовами. Останні роки були більш м’які, європейськв зими, і це нам допомагало. Зараз же, в умовах фактично аномальної зими, ця тактика працює особливо жорстко і цілеспрямовано”, — зазначила професорка Київського національного університету ім.Тараса Шевченка.

Водночас Малкіна висловила думку, що атаки на атомні електростанції поки залишаються для Росії “червоною лінією”.

“Мені все-таки здається, що пошкодження атомних електростанцій залишається забороненою лінією, тому що це загроза не тільки Україні та її населенню, але і всьому Європейському континенту. Екологічні катастрофи не мають кордонів, і наслідки можуть поширитися далеко за межі країни, де вони відбуваються. Саме цей фактор поки може стримувати Москву від подальшої ескалації. Звичайно, це моя думка, але мені хочеться в це вірити, бо якщо це станеться, це торкнеться кожного з нас. Звичайно, може статися все що завгодно, але на сьогодні, як мені здається, Російська Федерація, принаймні поки, не піде на таку ескалацію”, — резюмувала Ганна Малкіна.

Читайте також: “Партнери повинні зробити висновки”: Зеленський прокоментував російські плани ударів по українських АЕС

Раніше в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України заявили, що Росія в межах кампанії тиску на Україну розглядає можливість атак на стратегічні об’єкти енергосистеми — підстанції передачі електроенергії, які забезпечують роботу українських атомних електростанцій. Метою таких дій є примус Києва до прийняття неприйнятних капітуляційних вимог щодо припинення війни.

Прямий ефір