Участь у Глобальному саміті миру — що може підштовхнути Пекін до рішення, розповів доктор політичних наук

Прапор Китаю. Фото: ukrinform.ua

Участь лідерів США та Китаю у Глобальному саміті миру у Швейцарії, безумовно, дуже важлива для України. І якщо в тому, що Сполучені Штати в будь-якому випадку будуть представлені на саміті й це представництво буде як мінімум рівня держсекретаря, немає сумнівів, то з Китаєм набагато складніше. Однак є певні моменти, які могли б підштовхнути Пекін до участі. Таку думку висловив доктор політичних наук Ігор Петренко сьогодні, 27 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Це питання, скажімо, глобальних економічних інтересів Китаю. Окрім геополітичного “бодання” із Заходом, Китай має абсолютно прагматичні економічні інтереси. І в цьому випадку війна в Україні заважає тому, щоб їх реалізувати у питанні логістики та всього іншого. Це інтереси, які б підштовхнули. Плюс, якщо вони хочуть бути полюсом у світі, то вони не можуть оминати такі ситуації, як війна в Україні та криза, яку вона спровокувала загалом у світі”, — зазначив він.

Присутність на саміті Індії також може вплинути на позицію Китаю, на думку Петренка.

“Китай та Індія борються за лідерство, зокрема регіональне та глобальне також. Тому Індія може показати своє лідерство саме в цьому питанні, показати, що Індія якраз бачить глобальний масштаб проблем, які існують… Тому вони готові цим зайнятися і працювати, на відміну від інших країн, вказуючи й на Китай… Пам’ятаєте, Китай, напевно, півтора або майже два роки займав мовчазну позицію щодо війни в Україні. Саме тому, що його клювали з усіх боків різні гравці та різні країни, це призвело до того, що вони висунули свій “мирний план”. Можливо, у цій ситуації буде схоже. Але знову ж таки є абсолютно прагматичні інтереси, які має Китай у тій грі, яку він веде довгостроково. Ми також повинні це враховувати”, — коментує гість ефіру.

Петренко зазначив: поки що складно сказати, як поведеться Пекін, але публічне запрошення американського та китайського лідерів на саміт — важливий меседж: Україна розуміє, що лідерство цих країн може змінити ситуацію.

Читайте також: Китаю було б дивно не брати участь у саміті миру — доводи Подоляка

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський зі спаленої росіянами друкарні у Харкові звернувся до світових лідерів та закликав їх приєднатися до Глобального саміту миру у Швейцарії.

Читайте також: Індія приїде, Китай — не визначився: чому для України важливо зібрати якомога більше лідерів на Саміті миру (ВІДЕО)

Прямий ефір