У Японії відбулася зустріч Зеленського з Байденом — подробиці (ФОТО, ВІДЕО)

Володимир Зеленський та Джо Байден. Фото: president.gov.ua

Президент України Володимир Зеленський сьогодні, 21 травня, у межах участі у саміті G7 (“Великої сімки”) зустрівся в японській Хіросімі з президентом Сполучених Штатів Америки Джозефом Байденом, повідомляє FREEДОМ із посиланням на Офіс президента України.

Глава Української держави подякував за надання потужної фінансової допомоги Україні з боку США, яка вже становить загалом понад 37 млрд дол., а також за оголошений Джозефом Байденом новий пакет військової допомоги на суму 375 млн дол.

“Велика подяка від нашого народу. Я радий, що ми маємо такі сильні відносини”, — сказав Зеленський.

Він окремо відзначив рішення президента США підтримати міжнародну авіаційну коаліцію.

Володимир Зеленський та Джо Байден. Фото: president.gov.ua

Лідери обговорили подальшу взаємодію для посилення українських оборонних спроможностей, питання реалізації української формули миру та обмінялися думками щодо проєктів реконструкції та відбудови України.

Окремо Володимир Зеленський зупинився на питанні євроатлантичної інтеграції України та підготовці до Вільнюського саміту НАТО. Глава держави наголосив на важливості отримання гарантій безпеки для України до вступу в Альянс.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський у суботу, 20 травня, прибув до Японії для участі у саміті країн G7 (“Великої сімки”). У межах візиту президент також провів низку двосторонніх зустрічей із західними лідерами.

Сьогодні, 21 травня, президент Зеленський виступив на сесії саміту країн G7 та України, де подякував за допомогу, зокрема у захисті українського неба, та наголосив на необхідності глобального лідерства демократії та принципу превентивної безпеки. Володимир Зеленський закликав розставити крапки над “і” у справі гарантій безпеки для України до саміту НАТО у Вільнюсі.

Також сьогодні, 21 травня, стало відомо про новий пакет військової допомоги Україні від США.

Прямий ефір