У турне країнами Африки вирушив Кулеба — деталі від МЗС України

Дмитро Кулеба. Фото: mfa.gov.ua

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сьогодні, 3 жовтня, вирушає у турне країнами Африки, повідомляє FREEДОМ із посиланням на пресслужбу зовнішньополітичного відомства.

Кулеба першим відвідає Сенегал. Триватиме турне до 12 жовтня.

Як зазначають у МЗС, ключова тема переговорів міністра — консолідація політичної підтримки України з боку держав глобального Півдня на тлі російської агресії, зокрема останньої спроби анексії українських територій.

Крім того, пріоритетами перемовин будуть зміцнення ролі України як гаранта світової продовольчої безпеки, поглиблення взаємодії в галузі освіти, просування українських IT-продуктів, зокрема платформи “Дія”, створення нових можливостей для українського експорту з використанням можливостей системи Nazovni, зазначили в МЗС.

У межах візитів заплановане проведення низки бізнес-форумів за участю провідних українських та африканських компаній.

Турне міністра також стане підготовкою до проведення масштабної конференції “Україна — Африка”, додають у пресслужбі.

У зовнішньополітичному відомстві акцентували, що це перше в історії української дипломатії турне глави МЗС України країнами Африки. Воно є важливим елементом Африканської стратегії, яка була розроблена в Міністерстві закордонних справ на доручення президента Володимира Зеленського, й стала дорожньою картою розвитку відносин Української держави з регіоном.

Читайте також: Війна Росії проти України стосується кожного у світі, — Кулеба

Прямий ефір