У Сенаті США запропонували санкції проти РФ на випадок вторгнення в Україну

Фото Укрінформ

Голова комітету Сенату США з закордонних справ Боб Менендес вніс поправку, яка спричинить каскад санкцій проти високопоставлених російських чиновників, газопроводу “Північний потік-2”, великих фінансових установ, трансакцій з державним боргом тощо у разі вторгнення в Україну.

Про це повідомляє портал Axios, пише UA.

У США б’ють тривогу через масове нарощування військових Росії на східному кордоні України. Загроза санкцій має послужити потужним стримуючим фактором проти президента Росії Володимира Путіна.

Пропозицію Менендеса представили ​​пізно ввечері в четвер як поправку до оборонного бюджету, за який Сенат голосуватиме після перерви на День подяки. Поправка вимагатиме від президента Байдена ввести санкції та заборони на видачу віз проти вищих російських військових і розвідників, які планують або здійснюють вторгнення в Україну, а також дозволить додаткову військову допомогу Києву.

Крім того, поправка передбачає санкції проти російських банків, державних підприємств, а також критично важливих нафтогазових і мінеральних секторів. Також мають бути заборонені операції з первинним і вторинним суверенним боргом, що завдало б серйозного удару по економіці Росії.

Передбачені також санкції щодо будь-якої компанії чи корпоративного службовця, що бере участь у плануванні або експлуатації “Північного потоку-2”.

Нагадаємо, секретар РНБО України обговорив безпеку на кордонах із міністеркою оборони Канади.

Читайте також: На облаштування кордону виділять 21 млн гривень, – Монастирський

Прямий ефір