У Росії може вистачити грошей, щоб продовжувати війну кілька років, — Федоров

Ілюстративне фото: minfin.com.ua

Російська економіка послаблюється, але не варто перебільшувати економічну слабкість РФ. Грошей Путіну може вистачити, щоб продовжувати війну кілька років, а російське населення здебільшого готове до погіршення рівня життя. У цій ситуації важливо позбавити Кремль можливості купувати озброєння та компоненти для його виробництва. Таку думку в прямому ефірі телеканалу FREEДОМ висловив кандидат історичних наук, професор Празького університету, військовий експерт Юрій Федоров.

Він наголосив, що Путін готовий витрачати на війну величезні гроші. За наявними уривчастими відомостями, військовий бюджет РФ виріс як мінімум у 2-3 рази порівняно з попереднім роком. Але Росія продовжує отримувати гроші, зокрема й тверду валюту, продаючи енергоносії.

“Росії може вистачити грошей для того, щоб продовжувати війну кілька років. Інше питання: наскільки жорсткими є санкції, накладені на Росію, щоб запобігти постачанню в Росію військової продукції або продукції подвійного призначення, тих самих мікроелектронних компонентів, без яких сучасна зброя неможлива. Тут досить слабке місце в політиці Заходу, тому що ми знаємо, що через сірі схеми Росія отримує їх за великі гроші… Я думаю, Заходу треба перейматися тим, щоб обрізати ці постачання військової продукції чи продукції подвійного призначення”, — наголосив Федоров.

За його оцінкою, рівень життя у РФ, безумовно, знижується, але не так швидко, як очікувалося. Особливо це стосується великих міст, які є політично важливими для режиму. А у провінції падіння рівня життя мотивує чоловіків до участі у війні проти України, за яке обіцяють великі не лише за російськими масштабами суми.

“Путін готовий витрачати великі кошти для того, щоб продовжувати війну. При цьому, звичайно, падає рівень охорони здоров’я, освіти, за винятком училищ, які готують військових чи людей для роботи у військово-промисловому комплексі… Падає рівень соціальних благ… Але, на жаль, населення Росії звикло до дуже низького рівня життя, який був і за радянських часів, особливо у провінційних районах”, — додав Юрій Федоров.

На думку військового експерта, не варто пов’язувати великих надій з економічним виснаженням Росії: воно відбувається недостатньо швидко.

Читайте також: Кремль збільшує витрати на репресивний апарат — деталі розповів експерт

Прямий ефір