Кремль збільшує витрати на репресивний апарат — деталі розповів експерт

Ілюстративне фото: "Политота"

У Російській Федерації, як у державі з тоталітарною економікою, спостерігається збільшення витрат бюджету на репресивний сектор. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив радник президента України з економічних питань Олег Устенко.

“Вони далекі ще від економіки воєнного часу, але очевидно, що економіка тоталітарна. І в тоталітарних економіках, коли ти не дозволяєш жодного кривого слова сказати, коли в тебе цілковита цензура, ти маєш бути готовим витрачати все більше і більше на свій тоталітарний апарат”, — сказав він.

Устенко зазначив, що у зв’язку з обмеженим доступом до статистичних даних про бюджет Росії неможливо точно визначити, як розподілено, наприклад, кошти у військовому бюджеті.

“Але ми бачимо, що на репресивний апарат витрати точно збільшилися. З початку 2023 року вони різко збільшилися. Якщо порівняти їх, наприклад, з аналогічним періодом 2022 року, ви побачите, що на всю цю братію, яка затикає рота і працює на підтримку режиму, витрати збільшилися ледве не в півтора раза, і це триватиме й надалі”, — розповів він.

При цьому, попри всі зусилля, доходи державного бюджету будуть тільки знижуватися, каже експерт.

“Це ситуація, коли доходи державного бюджету ти знижуєш, а видатки збільшуєш, перш за все, на тоталітарний апарат і ВПК”, — пояснив він. 

Устенко звернув увагу і на те, що центробанк РФ піднімає облікову ставку, щоб стабілізувати падіння курсу рубля.

“Збільшення ставки свідчить про те, що вони перебувають у зоні серйозного інфляційного тиску. Це означає, що витрати на населення будуть різати, отже, їхні доходи зменшуватимуться, а з іншого боку, по них битимуть розкрученою інфляцією. А в реальності звичайне населення бачить інфляцію значно вищу, тому що вони заходять до супермаркету і бачать, наскільки збільшилася ціна курятини. Бачать зростання ціни на крупи, зростання цін на овочі. Населення — це якраз ті, які в програші, але усвідомлено в програші, тому що уряд нічого не робитиме для того, щоб їх якось захистити”, — підсумував Олег Устенко.

Читайте також: Нові санкції США послаблять військову машину Росії, — нардеп

Як повідомлялося, Сполучені Штати Америки запровадили нові масштабні санкції проти Росії. До списку обмежень Міністерство фінансів Сполучених Штатів додало майже 100 фізичних та юридичних осіб. Державний департамент окремо запровадив візові обмеження проти понад 70 росіян.

Прямий ефір