У Росії бідні стають ще біднішими, багаті — багатшими: вплив війни та прогноз експерта (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: realtribune.ru

Реальні зарплати росіян впали 6-й місяць поспіль. У Росії бідні стають ще біднішими, багаті — багатшими. За даними щорічної доповіді Global Wealth Report швейцарського банку Credit Suisse, 1% населення Російської Федерації володіє 60% всіх національних багатств, включно з фінансовими активами і банківськими вкладами, і їхній добробут безперервно зростає. Росія стала світовим лідером соціальної несправедливості, повідомляє FREEДОМ.

“Тобто 1% кровососів обібрав і без того злиденний народ до нитки, після чого геть збожеволів від вседозволеності і розв’язав колоніальну війну, відправивши нещасних “кузьмичів” у дірявому камуфляжі на забій. Тепер їхнім вдовам дарують рушник на втіху. Не знаю, чи є у світі ще країни, де уряд із такою самою цинічною безсоромністю знущався б з власного народу. Найстрашніше, що в Росії так було завжди. У цьому і полягає наш “особливий шлях””, — заявив російський журналіст Андрій Лошак у Facebook.

За межею бідності в Росії на сьогодні живе 21 млн осіб. Їхні доходи нижчі за прожитковий мінімум — тобто 13 тис. рублів. Згідно з даними Росстату, за останні кілька років цей показник зріс на 14%. Також понад половини росіян мають доходи нижче за 25 тисяч рублів на місяць.

За підрахунками Credit Suisse, розмір добробуту Росії зараз можна порівняти з американським показником 1908 року. За даними економістів, після початку повномасштабної війни проти України жителі РФ почали ще більше бідніти. Серед росіян знизився попит на непродовольчі товари. Кількість безробітних також збільшилася.

“Людей відправляють у неоплачувані відпустки. Люди починають отримувати менше або взагалі не отримувати. Водночас вони числяться як зайняті. Тому кількість бідних тільки збільшуватиметься. Набагато збільшуватиметься. Крім того, збільшення їхніх соціальних виплат, бюджетних виплат є незначним, інфляція дуже сильно занижена. Тому навіть перебільшення навіть тих зарплат, які отримують бюджетники, але інфляція, яка є досить суттєвою, призводить до того, що їхні реальні доходи падають. І кількість бідних людей відповідно стає все більшою”, — коментує директор Інституту соціально-економічної трансформації Ілля Несходовський.

Він стверджує, якщо фінансова ситуація в РФ погіршуватиметься, то жителі найбідніших регіонів підуть на війну проти України, тільки щоб заробити. На таке рішення вплине і те, що вони можуть претендувати на 195 тисяч рублів одноразової допомоги від держави.

“З бідних регіонів легко набирати. Вони бачать у тому, що вони підуть в армію, вони чомусь свято вірять, що вони звідти повернуться героями, відповідно і живими насамперед. Вони йдуть і сподіваються розв’язати всі свої фінансові проблеми. Не тільки забезпечити свою сім’ю ресурсами, але також і погасити ті кредити, які вони створили для себе”, — каже Несходовський.

Єдиним виходом для Росії змінити ситуацію з бідністю населення — це припинити війну в Україні, вважають експерти. Таким чином Росія зможе скоротити витрати, які витрачає на військову агресію, і спрямувати їх на соціальні потреби своїх громадян.

“Припинити ці шалені витрати, коли, вибачте мені, за один день на територію України випускається ракет, вартість яких відповідає бюджету середньої республіки РФ. Я вважаю, що все це можливо тільки зі зміною політичного керівництва Росії. Тому що на сьогодні ці безумці абсолютно не мають у планах зупинити цю війну, не мають у планах покращити життя росіянам. У них імперські амбіції і вони готові покласти весь російський народ на догоду цим імперським амбіціям”, — висловив думку Несходовський.

Також, на думку директора Інституту соціально-економічної трансформації, Росія повинна погодиться на виплату Україні репарацій. У майбутньому саме цей крок дасть можливість зняти всі західні санкції і дозволить російській економіці вийти з кризи.

Читайте також: Велика кількість росіян живе таким життям, що вмирати не шкода, — Троїцький

Як повідомлялося раніше, цьогоріч в Росії значно зросло вживання міцного алкоголю. За даними Федеральної служби регулювання алкогольного ринку, у першому півріччі в країні продали 549 млн літрів — на 42 млн літрів більше, ніж за такий самий період торік.

Прямий ефір