У РФ засудили чотирьох кримських татар на тривалі терміни

фото Facebook Людмили Денисової

Південний окружний військовий суд в Ростові-на-Дону ухвалив вироки Ленуру Халілову, Руслану Месутову, Руслану Нагаєву та Ельдару Кантемірову – учасникам так званої “алуштинської групи” за сфабрикованою кримінальною справою “Хізб ут-Тахрір”.

Про це повідомляє UA з посиланням на сторінку у Facebook уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової.

За її словами, кримські татари отримають 61 рік колонії суворого режиму на чотирьох – максимальні терміни відбування покарання. Ленур Халілов – 18 років, Руслан Месутов – 18 років, Руслан Нагаєв – 13 років, Ельдар Кантеміров – 12 років. Засуджені кримські татари впродовж перших двох років перебуватимуть у тюрмі, а після відбування покарання будуть обмежені у свободі пересування та вільному виборі місця проживання протягом року.

Засуджую ухвалене Південним окружним військовим судом незаконне рішення стосовно наших співгромадян. Здійснюючи судилища над кримськими татарами та іншими незаконно утримуваними громадянами України, країна-окупант РФ порушує норми міжнародного права, Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та Загальну декларацію прав людини”, – наголосила омбудсмен.

Людмила Денісова закликала представників міжнародних місій, правозахисних організацій та дипломатичного корпусу змусити Росію припинити безпідставні затримання та судилища над незаконно ув’язненими громадянами України та повернути їх додому.

Нагадаємо, у серпні окупаційна влада Криму засудила громадянина України, кримського татарина Ільвера Аметова до 8 місяців позбавлення свободи за нібито “незаконне придбання та зберігання зброї”. Щомісяця він має з’являтися до “місцевого відділу поліції”, не виїжджати за межі Судака. Також йому заборонено залишати помешкання вночі.

Також нагадаємо, у січні у Ростові-на-Дону Південний окружний суд приговорив трьох обвинувачуваних у справі “Хізб ут-Тахрір” Енвера Омерова, Різу Омерова та Айдера Джаппарова до колонії суворого режиму.

Прямий ефір