У РФ замислилися про “добровільну” мобілізацію, причина — втрати під Бахмутом, — Попович

Ілюстративне фото: glavcom.ua

Російські окупанти зазнають великих втрат у районі Бахмута Донецької області, тому в РФ знову замислилися про мобілізацію, але вже “добровільну”. Також триває вербування до приватної військової компанії (ПВК) “Вагнер”. Про це сьогодні, 17 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий оглядач Денис Попович. 

“Значна частина втрат російської армії, зокрема серед мобілізованих, була в районі Бахмута. Там розгортаються найбільш запеклі бої, і істотна частка втрат окупантів саме там. До чого це все призводить? Зараз у Росії знову думають про мобілізацію, причому мобілізацію так звану “добровільну”. Тобто не буде оголошено конкретної хвилі, як торік восени. Роздають повістки нібито для уточнення облікових даних і подальшого набору людей. Отримано рознарядку — у 40 регіонах Росії роздати такі повістки. І таке уточнення облікових даних може легко перетворитися на призов. Навіть поставлено планку — 400 тис. мобілізованих. Ось таким ось чином і впливає Бахмутська операція на збройні сили РФ”, — зазначив Попович. 

Також, за словами оглядача, у Росії продовжують поповнювати лави ПВК “Вагнер”, попри заборону вербувати ув’язнених. 

“Вербують студентів, юних спортсменів у різних гуртках, секціях тощо. Ось таким чином вони намагаються поповнити свій особовий склад. Тому знову в РФ починається виток мобілізації. І це, звичайно, наслідок Бахмутської операції”, — вважає Попович.

Читайте також: Протести мобілізованих в РФ схожі на повстання рабів зі зброєю, — адвокат

Як повідомлялося раніше, російські мобілізовані скаржаться, що їх відправляють на війну в Україну, хоча вони служать у територіальній обороні — за місцем проживання. 

Прямий ефір