У мирний час колекціонував моделі військової техніки — історія українського захисника-героя на позивний “Моделіст” (ВІДЕО)

Сергій "Моделіст". Скріншот: uatv.ua

Офіцер Національної гвардії України, старший лейтенант 5-ї Слобожанської бригади з позивним “Моделіст” до початку повномасштабного нападу Росії був поліграфістом і колекціонував моделі військової техніки. У його колекції десятки пластмасових танків, літаків і артустановок. Однак роботу і хобі довелося залишити в цивільному житті й стати на захист батьківщини. Уже два роки “Моделіст” на фронті, де був удостоєний високої нагороди, повідомляє FREEДOM.

Командир відділення, нацгвардієць Сергій із позивним “Моделіст” за цивільною професією друкар, довгий час працював у друкарні. Але 24 лютого 2022 року прийшов до військкомату, отримав зброю і разом з іншими такими самими непрофесійними військовими вирушив на Харківську окружну, щоб не дати змоги противнику увійти в місто.

“Нам видали зброю, видали набої, одягли та сказали: “Все, поїхали”. Сіли в автобус, привезли на позицію. У мене на той час був кулемет РКК (ручний кулемет Калашникова, — ред.), я його вперше в житті побачив. На той час усе було, як у грі. Тобто адреналін мало не з вух лився. Усе було класно: мокрий, брудний, але ми бігли та захищали. Танки зупинити — значить, танки. ДРГ — так ДРГ”, — згадує Сергій.

Після Харкова і Харківської області їхній підрозділ перекинули спочатку до Кремінної Луганської області, а потім до Кліщіївки Донецької області. На одній із позицій у Кремінній Сергій був важко поранений.

“Я висунувся разом із резервом на одну з позицій. Ми потрапили під вогонь БМП, під шквальний вогонь з автоматичної зброї. Поруч щось вибухнуло. З восьми осіб на позиції було троє поранених, один дуже важко. Я думав, що в мене щось легке: ну, руку навиліт зачепило, вдарило в бік. Але виявилося, що все гірше, і мене витягали — виявилося, що два осколки наскрізь пройшли через бік”, — розповідає боєць.

Разом із Сергієм у тому бою був поранений і його побратим — 24-річний Юрій із позивним “Барбара”. Каже, що сили були нерівні, противник закидав їхню позицію гранатами та мінами, тож Сергій як командир підрозділу дав команду відходити в безпечне місце, щоб урятувати своїх людей.

“Ми відбивалися, вони з трьох боків почали нас оточувати, і ми розуміли: якщо не відійдемо, ми там і залишимося, розстріляють нас. Ухвалили рішення відійти та зберегти команду”, — уточнює Юрій.

Місяць Сергій провів у госпіталі. Весь цей час його підтримували дружина та син. Саме для сина 10 років тому він купив модель літака, склеїв його і розмалював. Тепер у колекції “Моделіста” десятки танків, літаків та іншої військової техніки.

“Дуже це люблю, я займаюся моделями в 35-му, в 72-му масштабі. Мені це дуже подобається. Бронетехніка, літаки, вертольоти — перед повномасштабним вторгненням у мене були майже всі фігури”, — ділиться Сергій.

Після реабілітації “Моделіст” знову повернувся в стрій. Зараз він і його команда забезпечують оборону Харкова. У липні 2023 року старший лейтенант “Моделіст” був нагороджений орденом “За мужність” третього ступеня.

Прямий ефір