У МОЗ закликають вагітних вакцинуватися від COVID-19 (ВІДЕО)

Фото АР

У Міністерстві охорони здоров’я закликають вагітних вакцинуватись від COVID-19.

За словами головного акушера-гінеколога МОЗ України В’ячеслава Камінського, сьогодні у стаціонарах Києва перебуває понад півсотні вагітних із підтвердженим коронавірусом. Шестеро з них – у тяжкому стані. Трьох жінок минулого місяця врятувати не вдалося.

“Особливості цього штамму вірусу, який сьогодні лютує на території України – це враження вагітних як групи ризику. І якщо раніше ми говорили, – ну так, бажано, було б непогано вакцинувати вагітних, то сьогодні ми акцентуємо, що це конче необхідно. В 6,7,8 тижнів (вагітності, – ред.) ми могли б порекомендувати утриматись, аж до 12-го десь тижня. Що стосується (вакцинації, – ред.) після 11-12 тижнів, що стосується годування грудьми – немає жодних протипоказань”, – каже він.

Крім того, медики зазначають, що вже проведено низку досліджень, які спростовують міф про те, що вакцинація нібито впливає на репродуктивну функцію та внутрішньоутробний розвиток плода. А ось перенесене захворювання під час вагітності може негативно позначитися на здоров’ї матері та дитини.

“COVID-19 при вагітності підвищує ризик передчасних пологів. Це те, що вже було опубліковано за результатами досліджень. При вагітності підвищує ризик народження дитини з малою масою тіла, затримкою внутрішньоутробного розвитку плоду”, – зазначила Єлизавета Шунько, завідувач кафедри неонатології Національного університету охорони здоров’я України ім. П. Шупика.

При виборі препарату для вагітних МОЗ рекомендує надати перевагу вакцинам на платформі мРНК – Comirnaty від компанії Pfizer. У відомстві наголошують, що враховували наукові дослідження та рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я. Щеплення повинні проводитися за схемою: 2 дози з інтервалом 21-28 днів.

Єдина вакцина, якою заборонено прищеплювати вагітних і матерів-годувальниць – це китайська CoronaVac. Принаймні це зазначено в інструкції виробника.

Раніше Кабінет міністрів спростив процедуру оформлення допомоги при вагітності і пологах.

Читайте також: В Україні за весь час виявили понад 3 млн випадків коронавірусу

Прямий ефір