У Міноборони розповіли, як переформатування АТО в ООС вплине на життя цивільних

Фото Укрінформ-UATV

Про це заявив міністр оборони Степан Полторак в інтерв’ю BBC News Україна.

30 квітня завершується проведення АТО й розпочинається проведення операції Об’єднаних сил.

За словами міністра, Міноборони вже підготувало “органи військового управління, які виконуватимуть завдання в Донецькій і Луганській областях”.

“Були проведені навчання, й буквально під час розмови з вами (інтерв’ю відбулося 21 квітня, – ред.) здійснюється передислокація органів військового управління, заміна частин і підрозділів, реструктуризація військових частин і їхня заміна”, сказав керівник МОУ.

Міністр нагадав, що новою операцією керуватиме командувач Об’єднаних сил Сергій Наєв, який управлятиме підготовкою і керівництвом всіх сил оборони не тільки ЗСУ, а й СБУ, поліції, Нацгвардії, прикордонників.

Основне його завдання “звільнити територію від окупантів та захистити територіальну цілісність України”, наголосив Полторак.

Він наголосив, що кількість українських сил на Донбасі залежатиме від обставин.

“Якщо на першому етапі це буде операція зі стабілізації ситуації, то, на мою думку, буде достатньо й тієї кількості, яка сьогодні є. Якщо  ситуація ускладнюватиметься або буде ухвалене рішення про звільнення території тоді, звісно, і кількість особового складу необхідно буде збільшувати”,  сказав Полторак.

Крім того, на його переконання, переформатування операції у зоні конфлікту вплине і на життя цивільних: “Вони будуть чітко розуміти, від кого залежать рішення, вони будуть чітко розуміти, що є вертикаль управління цими територіями і, я вважаю, що життя для цих людей буде легшим”.

Раніше у Міноборони повідомляли, що після зміни формату у  ЗСУ з’являються додаткові повноваження щодо реагування на агресію.

Прямий ефір