Сполучені Штати Америки тимчасово скасували заборону на купівлю російської нафти, яка вже завантажена на судна. Вашингтон видав обмежену ліцензію, яка дозволяє країнам до 11 квітня закуповувати частину російських нафтопродуктів, що вже знаходяться в танкерах. Про це повідомив міністр фінансів США Скотт Бессент, інформує FREEДОМ.
За його словами, рішення ухвалено з ініціативи президента США Дональда Трампа і має на меті зменшити нестабільність на світових ринках енергоносіїв на тлі загроз з боку Ірану.
Бессент зазначив, що Міністерство фінансів США надало тимчасовий дозвіл, який дасть можливість окремим країнам купувати російську нафту, що вже перебуває в дорозі та застрягла в морі. Водночас цей захід має обмежений і короткостроковий характер.
“Це вузькоспрямований і тимчасовий захід, який поширюється лише на нафту, що вже перебуває в транзиті, і не принесе значної фінансової вигоди російському уряду”, — написав він у соцмережі Х.
Глава Мінфіну пояснив, що основна частина енергетичних доходів Росії формується коштом податків, що стягуються на етапі видобутку нафти, тому продаж партій, які вже транспортуються, не матиме істотного впливу на надходження до бюджету РФ.
Читайте також: Зростання цін на нафту вигідне США, але головна мета — стримувати Іран, — Трамп
Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що санкції проти Росії — це стратегія всього цивілізованого світу, спрямована на те, щоб Москва зазнавала фінансових втрат. Адже вона використовує гроші, отримані від продажу енергоносіїв, на війну проти України.
Читайте також: Тимчасові складнощі на енергоринку не повинні вплинути на відмову ЄС від російського палива, — Піньо














