У Кремлі на смерть б’ються за гроші та владу, — Фейгін

Марк Фейгін. Скріншот: uatv.ua

Дрібні губернатори та чиновники в Росії стають доларовими мільярдерами за один термін, а от в адміністрації президента сидять мультимільярдери, які ладні битися на смерть за свої статки та владу. Про це сьогодні, 30 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив російський правозахисник, політичний діяч Марк Фейгін.  

“Якщо ми говоримо про верхівку, то абсолютно всі вони — мільярдери. Їм же не треба обов’язково легалізовувати свої статки. Вони, звичайно, через довірених осіб володіють мільярдами доларів. За 5 років середній губернатор у Росії стає доларовим мільярдером. За один термін можна стати мільярдером, а ви уявляєте, що діється в уряді, в адміністрації президента, у силових відомствах? Там мультимільярдери, а статки у 2-3 мільярди — це таке, там від 5 починається”, — сказав він.

За словами Фейгіна, бути в російському уряді, наприклад, прем’єром — це статусне становище, за якого мати мільярди доларів — обов’язкова умова. Він також додав, що конкуренція там присутня, але при цьому в них є налагоджена система корупційних стримувань.

“І бійки, і апаратні видавлювання один одного, там на смерть б’ються за гроші та за владу, а арбітром виступає Путін. Вони ж представляють усі різні клани та групи, це люди найчастіше, особливо в уряді — несамостійні, оскільки їх хтось направив і уповноважив. Там і силові особи присутні. Проте система противаг і корупційних стримувань у цій клептократичній системі налагоджена за 10-річчя. Тому, незважаючи навіть на внутрішню боротьбу, вони примудряються співіснувати й об’єднуватися перед спільною загрозою, наприклад, санкціями”, — резюмував Марк Фейгін.

Читайте також: Оточення Путіна веде підкилимні війни й активно створює свої ПВК — про причини розповів журналіст

Прямий ефір