Оточення Путіна веде підкилимні війни й активно створює свої ПВК — про причини розповів журналіст

Володимир Путін. Фото: unian.ua

Зростання кількості приватних військових компаній (ПВК) у Росії пов’язане з тим, що оточення президента РФ Володимира Путіна готується до постпутінського періоду. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив журналіст, співкоординатор проєкту “Референдуми вільних народів ПостРосії” Денис Безлюдько.

“Верхівка Росії стурбована тим, щоб утримати владу за всяку ціну. Путін поставив на карту все, тобто він уже живе в стані війни. І він сподівається, що в стані війни він проживе до кінця свого життя. Тобто в будь-якому разі або він помре раніше від якоїсь хвороби чи від старості, або коли українські війська стоятимуть під стінами Кремля, він, як Гітлер, прийме отруту. Тобто в будь-якому разі він ніби до кінця війни має намір дожити тією чи іншою мірою. Його оточення стурбоване, звичайно, тим, що буде після Путіна, і тривають підкилимні війни щодо того, хто захопить владу. Люди починають формувати приватні армії, тому що вже розуміють, що влада в Росії не визначається якимись законами або, там, інституціями. У кого є багнети, у того є і влада. Ось це вже розуміють регіональні еліти зокрема, і теж починають формувати свої ТРО, ПВК тощо”, — сказав Безлюдько.

Крім того, за його словами, громадянське суспільство частково всередині, частково в екзилі розгойдує ці процеси.

Безлюдько вбачає певну тенденцію в тому, що своя ПВК з’явилася і у “голови” окупаційної адміністрації Криму Сергія Аксьонова.

“Люди, які мають регіональну владу або наближені до трону, розуміють, що рано чи пізно Путін закінчиться, і тоді влада в них буде тільки завдяки тій кількості бійців, яка в них буде на цей час. Тому нібито зараз усі перейнялися тим, щоб цих бійців навколо себе якимось чином зібрати. Ось, припустімо, той самий Пригожин, який зараз конкурує з Шойгу і з іншими угрупованнями… Міноборони намагається ПВК “Вагнер” кидати в найнебезпечніші точки, щоб зменшити цю загальну кількість багнетів. Цілком можливо, навіть українська влада зіткнеться з ним рано чи пізно на будь-яких переговорах. Він уже поклав око на Брянську, Курську області. І я думаю, якщо дійде до якогось відкритого конфлікту всередині російських еліт, він себе цілком може оголосити якою-небудь “Курською народною республікою” і прибіжить домовлятися”, — вважає Безлюдько.

Читайте також: Навіщо Аксьонову в Криму своя ПВК — кілька версій назвав голова Меджлісу кримськотатарського народу

Прямий ефір