На території Білорусі за радянських часів було багато ракет і, відповідно, стільки ж сховищ для боєголовок. Однак зараз, розміщуючи ядерну зброю (ЯЗ) на території Білорусі, доведеться зважати на наявність у сусідніх Польщі та України ракет великої дальності. Такою думкою у прямому ефірі FREEДОМ поділився незалежний військовий аналітик Олександр Алесін.
“На території Білорусі за радянських часів була величезна кількість ракет: дві третини всього радянського потенціалу ракет середньої та меншої дальності та, відповідно, стільки ж сховищ для боєголовок. Це десятки, а може навіть сотні місць зберігання. Більшість із них, я думаю, зруйновано за останні 30 років, розкрадено місцевим населенням. Там було багато кабелів кольорового металу. Але щось, коли Лукашенко прийшов до влади та мріяв повернути ядерну зброю, ним було взято під охорону та збережено. Я думаю, насамперед це місця, де зберігалися боєголовки для стратегічних ракет “Тополь-М”, — коментує аналітик.
Він припускає, що ЯЗ на території Білорусі буде розміщена там, де вона не може бути в зоні ураження ракетами країн НАТО.
“Вона буде розташована там, де буде найменша можлива загроза ураження. Польща має ракети дальністю понад 300 км. Україна зараз має ракети дальністю теж в районі 300 км. Тому десь, я думаю, буде розміщено або на сході Мінської області, або ближче до Росії в Могильовській області для того, щоб країни НАТО не могли вразити це сховище своїми ракетами”, — вважає Олександр Алесін.
Читайте також: За радянських часів у Білорусі перебувала 81 установка “Тополь-М”: повернути ядерні ракети — мрія Лукашенка, — Алесін
Нагадаємо, документи про розміщення російської ядерної зброї на території Білорусі підписали міністр оборони Російської Федерації Сергій Шойгу та міністр оборони Білорусі Віктор Хренін 25 травня. Спорудження сховища для російської ядерної зброї має бути завершено до 1 липня 2023 року.
Читайте також: Підписання документа — реалізація заздалегідь спланованого кроку, — експерт про розміщення ядерної зброї в Білорусі