У Білому домі назвали дату переговорів між США та Росією щодо України

Фото Getty Images

Переговори між Сполученими Штатами та Росією мають відбутися 10 січня. США будуть дотримуватися принципу “нічого про наших союзників і партнерів без наших союзників і партнерів, включно з Україною”.

Про це повідомляє UA з посиланням на Голос Америки.

“Сполучені Штати очікують на спільну з Росією участь в платформі Стратегічного діалогу щодо питань безпеки 10 січня. До того ж, наскільки ми розуміємо, Росія та НАТО мають намір провести зустріч Ради Росія-НАТО 12 січня, а засідання Постійної ради ОБСЄ заплановане на 13 число”, – повідомив виданню посадовець в Раді з національної безпеки США.

В адміністрації додали, що підхід президента Байдена щодо України полягає в об’єднанні союзу довкола двох шляхів: стримування та дипломатії. “Як Альянс, ми єдині у питанні наслідків, з якими зіштовхнеться Росія, якщо вона почне наступ на Україну. Але ми також єдині в нашій готовності брати участь у принциповій дипломатії з Росією”, – наголосили в Раді з нацбезпеки.

США мають намір дотримуватися принципу “нічого про наших союзників і партнерів без наших союзників і партнерів, включно з Україною”.

Очікується, що під час перемовин представники США та Росії обговорять безпекову ситуацію довкола України та діяльність НАТО в Європі.

Нагадаємо, віцепрезидентка США Камала Харріс заявила про те, що США та партнери запровадять небачені санкції проти РФ у разі, якщо Росія знову піде на вторгнення до України.

Читайте також: Єнс Столтенберг готовий скликати Раду НАТО-Росія у січні

Прямий ефір