Цивілізований світ має якось реагувати, — експерт про переговори в НАТО щодо розгортання більшої кількості ядерної зброї

Ілюстративне фото: gettyimages.com

Світ повертається в попереднє століття, повертається до протистояння супердержав, що володіють таким ядерним потенціалом, який здатний знищити все живе на Землі, до того ж неодноразово. Про це сьогодні, 17 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політтехнолог, експерт із ракетно-ядерного озброєння Олександр Кочетков, коментуючи інформацію про те, що країни НАТО ведуть переговори про розгортання більшої кількості ядерної зброї на тлі загрози, що зростає, з боку Росії та Китаю.

Він зауважив, що поки що йдеться про потенційні загрози.

“Не йдеться про дії, які збільшують імовірність ядерного конфлікту, а про підготовчі кроки, які є відповіддю на якісь висловлювання, тези й так далі. Тобто якщо умовний Дмитро Медведєв у Росії багаторазово говорить про те, що ми знищимо весь світ ядерною зброєю, до цього, звичайно, світові лідери ставляться скептично. Але він же залишається на посаді та продовжує нести такі самі нісенітниці. Зрештою цивілізований світ змушений якось реагувати. Поки що йдеться про підвищення рівня готовності”, — наголосив Кочетков.

Політтехнолог звернув увагу, що наразі проводять інспекцію наявного в НАТО арсеналу, але потім, можливо, ухвалюватимуть рішення про збільшення кількості боєголовок, які перебувають в оперативному розгортанні.

“У Штатів — 5,5 тис. боєголовок, у Росії — 7,5 тис. боєголовок. А ось оперативно розгорнутих в однієї країни — 1,5 тис., в іншої — 1 720. Тобто це ті, які не зовсім готові до застосування. Але навіть якщо йдеться тільки про розгорнуті боєголовки, все одно і Росія, на жаль, і США багаторазово перевершують той самий Китай і всі інші ядерні країни”, — пояснив він.

Кочетков акцентував, що зараз ядерною зброєю володіють не тільки цивілізовані країни, але й країни, які сповідують релігію руйнування.

“Північна Корея — це типовий приклад саме релігійного ставлення до своєї місії й до долі свого народу. Тобто знищимо ворогів і самі при цьому загинемо. Аналогічно можна говорити про Іран, там прямо релігійна концепція, що Штати є країною, яка представляє диявола на землі”, — сказав експерт.

Він додав, що якщо на Росію можна якось вплинути в плані заборони застосування ядерної зброї, то на Північну Корею та Іран впливати складно.

Читайте також: Ядерна безпека — перший пункт українського мирного плану і одна з ключових тем Саміту миру (ВІДЕО)

Нагадаємо, країни НАТО ведуть переговори про розгортання більшої кількості ядерної зброї на тлі зростаючої загрози з боку Росії та Китаю. Про це заявив генеральний секретар Альянсу Єнс Столтенберг.

Прямий ефір