Цінність життя і людини в Росії зменшилася, на окупованих територіях відбувається етноцид і геноцид, — Павліченко

Олександр Павліченко. Скріншот: uatv.ua

Факти навертання українців до російського громадянства — старий план, який країна-агресор почала реалізовувати ще після 1991 року, коли вона намагалася повернути Крим усіма можливими способами. Окупанти РФ маніпулюють українцями на тимчасово окупованих територіях. Про це сьогодні, 7 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) Олександр Павліченко, коментуючи примусове нав’язування Росією непотрібного громадянства, видачу свідоцтв про народження, викрадення дітей.

“Це ставлення імперської Росії стосовно всіх тих, хто перебуває у сфері її інтересу. Якщо звертатися до історії, то Сталін, який не був росіянином, був російським шовіністом за своїм характером. Те, що відбувається зараз, і, власне кажучи, цінність життя, цінність людини в Росії на сьогодні мізерно зменшилася щодо навіть тих стандартів, які були 20-30 років тому, коли Росія входила до Ради Європи та до Європи взагалі. Тому ми говоримо про те, що так, відбувається фактично етноцид, геноцид стосовно територій, які Росія завойовує, і намагається їх перетравити, створивши такий постсовковий сплав незалежно якого етнічного чи національного, але не такого, який виступає проти цього проросійського та імперського такого устрою держави”, — сказав він.

Очільник УГСПЛ наголосив, що те, що відбувається, і факти навертання до російського громадянства — це початок було покладено ще навіть до 2014 року, коли Росія роздавала паспорти населенню, намагаючись у такий спосіб створити ґрунт для того, щоб потім входити на території України, інших держав під приводом захисту своїх громадян.

“Від самого початку окупації Криму 2014 року одним з основних завдань Росії було переплавити населення на території півострова у своє російське громадянство. Тоді почалося примусове нав’язування громадянства, що є порушенням норм міжнародного гуманітарного права. Росія і зараз примусово навертає в російське громадянство населення, яке перебуває на окупованих територіях, методами батога і пряника”, — додав Павліченко.

Читайте також: На Росію чекає “парад суверенітетів” суб’єктів федерації, — правозахисник про падіння режиму Путіна

Прямий ефір