Ціна вторгнення РФ в Україну: що втратив агресор, розповів економічний оглядач

Ілюстративне фото: slovoidilo.ua

Початок повномасштабної війни РФ проти України сильно вдарив по російській економіці. Найбільше постраждала нафтогазова промисловість. РФ повернулася на 30 років тому в своєму розвитку. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів економічний оглядач В’ячеслав Ширяєв.

“Якби Росія не здійснила повномасштабне вторгнення у 2022 році, то зростання ВВП було б по одній кривій, зараз воно йде іншою. І ось різниця між цією гіпотетичною кривою і тим, що має Росія на даний момент, до 2026 року становитиме вже 190 млрд доларів. Тобто це непрямий збиток, але це те, що могло б бути в Росії, але не буде, тому що ці військові дії призвели до обвалення можливого зростання”, — пояснив він.

Економічний оглядач уточнив, що до повномасштабного вторгнення 180 мільярдів кубометрів газу Росія експортувала за кордон, отримувала гроші у вигляді валюти. У 2023 році це було 70 мільярдів експорту, тобто практично в 2,5-3 рази впав експорт.

“І таких цифр не було з 1986 року. Тобто Росія все, що накопичувала у плані ринків збуту, щодо можливості заробляти, вона повернулася на 30 років тому завдяки цій війні. Тобто всі перспективні ринки закриті… РФ втратила від 70 до 100 млрд доларів щорічно тільки на газі”, — додав Ширяєв.

Він зазначив, що “Газпром” компенсуватиме свої збитки за рахунок населення всередині Росії. Ціни підвищуються щороку приблизно 8-11%. Усього росіяни заплатять за війну в Україні лише за газ на 30% більше.

Ще однією проблемою РФ, за словами економіста, є втрата потенціалу економічно активного населення.

Читайте також: “Росія вже у відчаї”: оголошені США санкції проаналізував експерт

Прямий ефір