Це черговий шантаж з боку РФ, — Гетьман про намір Путіна розмістити в Білорусі ядерну зброю

Москва. Фото: pixabay.com

Очільник Кремля Володимир Путін заявив про намір Росії до липня поточного року закінчити будівництво спеціального сховища для тактичної ядерної зброї в Білорусі. Міністерство оборони США у відповідь заявило, що не бачить ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю. Коментуючи цю ситуацію, військовий аналітик Олексій Гетьман в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 26 березня, сказав, що це черговий шантаж Кремля, до якого вони вдавалися і раніше вже неодноразово. 

“У Пентагоні була дуже обережна реакція на це повідомлення. Поки що там не бачать жодних передумов для застосування ядерної зброї Росією. І вони також дуже акуратно відреагували на можливість постачання цієї зброї до Білорусі”, — зазначив Гетьман. 

Експерт також уточнив, що майже всі далекобійні ракети, зокрема, Х-55, Х-101, “Іскандер”, “Калібр”, “Кинджал” від початку розроблялися так, щоб на них можна було поставити ядерний заряд. Просто треба поміняти бойову частину, і ракету можна використовувати як атомну зброю.

Однак, вважає Гетьман, навряд чи росіяни підуть на це.

“Чи збираються це робити чи ні росіяни? Навряд чи. Чи можливе переоснащення? Річ у тім, що ядерний заряд зберігається окремо на території РФ. Переміщення ядерних зарядів постійно відстежується. І поки що такого не спостерігалося. Це черговий атомний шантаж з боку Росії для всієї Європи”, — акцентував Гетьман.

“Іскандер” може вражати на відстані до 500 км, це балістична ракета, і вона може нести ядерний заряд, а “Кинджали” літають на відстань до 2,5 тис. км. Ними постійно лякають, коли в Білорусі злітає МіГ, а в Україні оголошують повітряну тривогу, доповнив аналітик.

“Тому, мабуть, це не злякало Європу, тому що в НАТО знають, як можна перехоплювати такі ракети, і росіяни вирішили посилити шантаж. От вирішили в такий спосіб далі полякати і хочуть тепер привезти ядерні заряди, які можна використовувати на тих самих “Іскандерах”, “Кинджалах”, — зазначив гість ефіру.  

Гетьман нагадав, що до ядерного шантажу Росія вдавалася ще до початку повномасштабного вторгнення в Україну.

“Вони весь час лякають, але більше в них козирів немає. Вони весь час намагалися налякати американців, європейців тим, що у них багато атомної зброї, і вони можуть її використовувати. Ядерний запас, який у них є, справді великий, але вони не проводили жодних випробувань із розпадом Радянського Союзу. А ядерний заряд має термін придатності не більше ніж 20 років. Далі цю боєголовку треба переробляти для того, щоб вона знову стала ядерною. Тому що після 20 років вона перетворюється вже не на ядерну бомбу, а на брудну бомбу”, — пояснив Гетьман.

Читайте також: Ядерними ракетами Путін зафіксує свій контроль над Білоруссю — думка

Прямий ефір