США і НАТО домовилися про постачання зброї Україні коштом Євросоюзу. Про це сьогодні, 14 липня, під час зустрічі з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте повідомив президент США Дональд Трамп. Також він анонсував підготовку до відряджання 17 систем Patriot, інформує FREEДОМ.
“Ми виробляємо найкраще обладнання, найкращі ракети, найкраще з усього. Європейські країни це знають, і сьогодні ми уклали угоду, згідно з якою ми постачатимемо їм зброю, а вони будуть за неї платити”, — заявив глава Білого дому.
Президент США додав, що координацією постачань американської зброї Україні займатимуться НАТО і постпред США при Альянсі.
Також Трамп повідомив, що США введуть вторинні санкції проти Росії та її торговельних партнерів, якщо протягом 50 днів не буде угоди щодо України. Американський лідер уточнив, що Вашингтон введе жорсткі вторинні тарифи — мінімум 100%. Трамп також укотре наголосив, що незадоволений діями Путіна.
“Слова Путіна — це все розмови, а потім ракети летять у Київ і вбивають людей”,— наголосив президент США.
Крім того, Дональд Трамп анонсував підготовку до відправки 17 систем Patriot (“Петріот”) Україні.
“17 систем Patriot готуються до відправки. Усі вони не знадобляться, але велика кількість цих систем буде на полі бою”, — повідомив він.
Глава Білого дому також зазначив, що Сполучені Штати відправлять найсучаснішу зброю. Її подальші постачання координуватиме Альянс. Заплатять за це — інші країни НАТО.
Генсек НАТО Марк Рютте подякував Трампу за те, що тепер Україна отримає необхідне їй озброєння. За його словами, йдеться про величезну кількість озброєння для ППО, а також про ракети та боєприпаси.
Читайте також: Німеччина посилює військову підтримку України: коли очікувати нові поставки Patriot
Нагадаємо, під час спілкування з журналістами президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати відправлять Україні Patriot, а також іншу техніку.














