Тетяна Ціленко: “70% експорту послуг України займає IT-індустрія”

Фото UATV

Українські IT-фахівці вважаються одними з найкращих в світі. Про це журналістам телеканалу UATV розповіла керівник відділу міжнародного співробітництва Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Тетяна Ціленко.

“Зараз на умовах аутсорсингу працюють близько 150 тис. українських IT-фахівців для зарубіжних компаній. 70% експорту послуг України – це експорт IT-послуг”, – заявила Ціленко.

Також експерт розповіла, як талановиті хлопці можуть отримати допомогу в реалізації своїх ідей в Україні.

“Зараз наша організація (Державна інноваційна фінансово-кредитна установа – ред.) разом з Міністерством економічного розвитку і торгівлі України займається створенням екосистеми, яка буде підтримувати стартаперів на початковому етапі. Ми отримали державне фінансування і вже розробляємо концепцію цієї екосистеми”, – пояснила Ціленко.

Згідно з концепцією, власники ідей зможуть отримати консультаційну допомогу в створенні юридичної особи та в розробці бізнес-плану.

“Дуже часті випадки, коли у винахідника є хороша ідея, але він не знає з чого почати. Ми хочемо в цьому допомогти. Якщо буде потрібно, будемо супроводжувати процес розробки промислового зразка, права інтелектуальної власності і т. д.”, – повідомила експерт.

Крім того, гостя телеканалу назвала найяскравіші світові розробки з українським корінням: “Ключові приклади: WhatsApp, PayPal, Depositfiles – вони всі мають українське коріння. Також зараз у всіх на слуху Petcube device, коли людина може постійно стежити за своїм домашнім улюбленцем”.

Телеінтерв’ю з Тетяною Ціленко дивіться в передачі “Лицом к лицу” 25 березня о 15:00 на телеканалі UATV.

Марта ЗНАК, UATV

Прямий ефір