Терористична атака РФ на Дніпро: як реагують союзники України (ВІДЕО)

Наслідки ракетної атаки по Дніпру 14.01.2023. Фото: t.me/dnipropetrovskaODA

Повідомлення про загиблих після влучання російської ракети у 9-поверховий будинок у Дніпрі в суботу, 14 січня, почали надходити в перші хвилини після потужного вибуху. Він був такої сили, що одразу ж обрушилися два під’їзди із 18. Спочатку стало відомо про п’ятьох загиблих. За добу ця цифра збільшилась у 6 разів. Понад 40 людей вважалися зниклими безвісти. Ще 73 — вдалося врятувати, повідомляє FREEДОМ.

“У них квартира зависла. Вони у квартирі залишилися дивом цілі. Бог уберіг, це називається так. Потім їх знімали зі сходів. З балкону. Хлопці-рятувальники, їм велике дякую”, — каже родичка постраждалих Світлана.

Серед загиблих та поранених є діти. Крім медичної, всі постраждалі потребували психологічної допомоги.

“Тут були родичі людей, які шукали своїх рідних. Існувала ймовірність, що вони під завалами. Ми допомагали, допомагали психологи рятувальної служби, які з нами працювали”, — розповів командир загону швидкого реагування товариства Червоного Хреста Дніпропетровської області Максим Пекарський.

Російською атакою повністю зруйновано 72 квартири, ще 230 сильно постраждали. Міські служби припускають: після такого ракетного удару непридатні для житла й на вигляд уцілілі під’їзди.

“Те, що розташоване ліворуч, у будь-якому випадку знадобиться демонтаж. І також усі під’їзди, що розташовані праворуч, доведеться демонтувати, і треба буде допомагати людям”, — прокоментував міський голова Дніпра Борис Філатов.

Удень 14 січня стратегічна авіація Росії з Курської області та акваторії Азовського моря випустила по Україні п’ять ракет Х-22. Одна з них і влучила у 9-поверхівку в Дніпрі. Маса бойової частини такої ракети — близько 950 кг. Максимальна дальність польоту — 600 км.

“У Збройних силах України немає вогневих засобів, здатних збивати цей тип ракет. З початку військової агресії Росії по території України було випущено понад 210 ракет цього типу. Жодна не збита засобами протиповітряної оборони. При застосуванні з відстаней відхилення від цілі може становити сотні метрів. Тільки зенітні ракетні комплекси, які в перспективі можуть бути надані Україні західними партнерами (йдеться про такі системи, як Patriot PAC-3 або SAMP-T), здатні перехоплювати ці повітряні цілі”, — повідомило Командування Повітряних сил ЗСУ у Facebook.

Перші Х-22 росіяни випустили в травні по Донецькій області. У червні ракетою цього типу вдарили по торговому центру в Кременчуці. Радянською надзвуковою ракетою Х-22 у вересні вже били і по Дніпру. Тоді під ударом опинився міський ринок, вокзал та будинки у приватному секторі.

Ефективні протиракетні комплекси Україні дуже потрібні. Надати всю необхідну військову допомогу для витіснення російських сил 13 січня, напередодні чергової терористичної атаки Кремля, закликала колишня держсекретарка США Кондоліза Райс.

“Нам потрібно надати Україні необхідні засоби, щоб вона могла продовжувати витісняти російського агресора. Насправді, ми могли ще кілька місяців тому передбачити, що Україна потребуватиме протиповітряної оборони. Тому що єдине, що залишилося Володимиру Путіну, це застосовувати тактику терористів і завдати ракетних ударів по українських цивільних центрах. Ми могли це передбачити”, — заявила держсекретарка США у 2005-2009 роках Кондоліза Райс в інтерв’ю “Голосу Америки”.

На черговий ракетний удар РФ по мирних українських містах відреагували і багато світових лідерів:

  • “Нападами на Дніпро та інші міста в Україні Російська Федерація знову довела, що є терористичною державою. Мій заклик до союзників та партнерів: давайте посилимо нашу підтримку. Україні потрібна зброя, зокрема танки та ППО. Росія має відповідати за всі скоєні злочини”, — закликала прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас.
  • “Росія продовжує свої відчайдушні атаки на українські міста та людей. Саме тому ми приділяємо першочергову увагу підтримці українських досвідчених захисників ППО та продовжуємо працювати синхронно, щоб надати те, що потрібно Україні на полі бою та по всій країні”, — наголосила пані посол США в Україні Бріджит Брінк.

Про необхідність прискорити надання Україні озброєння знову кажуть і в Америці, і в Європі:

  • “Це може бути Вашингтон. Це може бути Берлін. Це може бути Лондон. Але це Дніпро, бо Україна боронить усіх нас. Вони заслуговують на краще, ніж бути залишеними російським терористам”, — наголосив старший політичний радник Конгресу США Пол Массаро.
  • “Народ України повинен мати зброю, необхідну для того, щоб дати відсіч. Ми маємо шукати способи допомогти швидше, а не шукати причини відкладати довше”, — заявив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.

Внаслідок чергового російського теракту в Дніпрі загинули кілька сімей. Їхні діти залишилися сиротами.

Читайте також: 35 людей загинули, доля ще 35 невідома: 40 годин триває рятувально-пошукова операція після удару РФ по Дніпру

Прямий ефір