Те, що Польща екстрадуватиме тисячі українських чоловіків, — російський фейк, — Шаповалов

Ілюстрація: pixabay.com

Наразі кількість російських фейків, спрямованих проти українсько-польських відносин, значно зменшилася порівняно з періодом початку повномасштабної агресії. Про це сьогодні, 5 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив виконувач обов’язків керівника Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Шаповалов.

“Цьому є обґрунтування у вигляді того, що відносини сьогодні не псуються між Україною і Польщею, як би не хотіли росіяни туди вбити клин”, — сказав він.

Один з останніх наративів був про те, що Польща нібито висилатиме тисячі українських чоловіків, які приїхали до країни за підробленими документами.

“З останньої кампаній, яку ми відмічаємо, це кампанія по поверненню нібито українців, які виїхали до Польщі за підробленими документами, і про те, що Польща зараз екстрадуватиме якісь тисячі, десятки тисяч українських чоловіків. У принципі, ця частина одна з тієї кампанії, яку ми відзначили вперше ще навесні минулого 2022 року. Уже тоді ця тема вкидалася. Ми у співпраці з РЦБ (це центр, аналогічний нашому, стратегічних комунікацій при прем’єр-міністрі Польщі) викрили таку дезінформаційну кампанію, яка була спрямована саме на те, щоб розхитати суспільство довкола теми примусового повернення українських чоловіків, українських біженців із Польщі до України, та про те, що нібито уряд Польщі отримав таку рекомендацію”, — розповів Шаповалов.

В. о. керівника ЦПД при РНБО наголосив, що це не говорить про те, що нові фейки не з’являться знову. Тому що Росія працює за принципом замкнутих кіл.

“І так чи інакше, рано чи пізно вони до всіх тем, які порушували, повертаються. І наратив про те, що західна частина України відійде до Польщі — один із тих наративів, який постійно вкидається і підігрівається. Треба розуміти, на яку аудиторію він розрахований — найімовірніше, на російську. Тому що можна почути з вуст середньостатистичних росіян якраз цей відгук цього наративу про те, що “ну, адже Україну вже Польща підготувала до поділу”, і прилеглі країни, що Галичина відійде кудись до наших західних партнерів”, — пояснив він.

Читайте також: Градус російської ядерної риторики падає, — Шаповалов

Прямий ефір