Те, про що не розповість російський телевізор: телемарафону FREEДОМ — рік (ВІДЕО)

Рівно 365 днів тому глядачі побачили перший від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну ефір українського іномовлення. FREEДОМ працює для тих, хто говорить російською мовою і хоче знати правду про події в Україні, Східній Європі, Росії та світі. Яких результатів досягли за рік роботи — у матеріалі.

Мовлення нон-стоп, перевірені факти, авторитетні експерти, інформація прямо з фронту. Трансляція через супутник по всій Європі, у країнах Центральної Азії, Близького сходу та Південної Африки, присутність у мережах кабельних операторів 44-х країн, серед яких Канада і США. А ще — в YouTube, Facebook та на інших цифрових платформах. Загалом — 6,5 млрд переглядів за минулий рік. Усе це — про український телеканал іномовлення FREEДОМ.

“Я працювала на українських телеканалах до цього і розуміла прекрасно, що нас у міжнародному полі немає ніде. А зараз я бачу, що ми за рік зробили те, що політики нам обіцяли протягом 10 років, але все це, на жаль, було на рівні розмов, це факт. І спасибі, що цей факт став реальністю, що за рік ми нагнали час”, — зазначила ведуча каналу Ксенія Смирнова.

Марафон уперше вийшов в ефір 10 березня 2022 року — на 15-й день повномасштабного російського вторгнення до України. Медійникам тоді довелося виїхати з Києва в інший регіон країни. 

Загалом в одній кімнаті розміщувалася і студія, і newsroom, і технічний відділ. 

“У нас були й кумедні моменти, коли начиточну ми організували просто на підлозі – обклалися матрацами, щоб глушити додаткові звуки, і це була наша начиточна”, — поділилася спогадами ведуча FREEДОМ Анна Нітченко. 

Аби протистояти російській брехні та маніпуляціям, за підтримки президента України Володимира Зеленського, Міністерства культури та інформаційної політики та Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення об’єдналися найбільші медіахолдинги країни: “1+1” Медіа, Starlight Media, Inter Media Group та Державне підприємство “Мультимедійна платформа іномовлення України”.

“В Україні дуже сильне журналістське ком’юніті, оскільки до війни було дуже багато різних центрів ухвалення рішень. І ці центри, загалом-то, формують основу демократії. Тому в кожного центру міг бути свій телеканал, якісь інформаційні війни тощо. Але зараз війна одна! Усі об’єдналися заради перемоги, щоб допомагати Збройним силам України подолати агресію”, — наголосив шеф-редактор телеканалу FREEДОМ Олексій Мацука. 

Журналісти телеканалу іномовлення називають речі своїми іменами: перемоги — перемогами, поразки — поразками — без улюблених російськими пропагандистами “хлопков”, “негативних просувань” і “жестів доброї волі”.

“З телевізора росіянам кажуть, що все добре, санкції не працюють, хоча, зайшовши в магазин, ти бачиш, що, наприклад, раніше ти купував сік у яскравій гарній коробці, а зараз вона просто біла і там чорними літерами щось написано. Ти маєш поставити запитання: чому це сталося? А тому, що пішов виробник тетрапаків. Наше завдання було показати та розповісти росіянам і взагалі російськомовним людям, які отруєні пропагандою, що все не так, просто щоб з’явилася альтернативна точка зору”, — акцентувала гендиректорка ДП “МПІУ” Юлія Островська. 

9 із 10 глядачів телеканалу FREEДОМ живуть у найбільш отруєних кремлівською пропагандою країнах. Але той, хто дивиться українське іномовлення, знає правду про воєнні злочини російської армії та життя українців на тимчасово окупованих територіях, про те, як насправді відбувається так звана “часткова мобілізація”, про жертви політичних репресій у РФ та реакцію світу на не спровоковану агресію Кремля, про вплив санкцій на економіку країни-агресора, створення трибуналу над російським керівництвом та про реальний рівень ізольованості РФ від цивілізованого світу. Усе, про що не розповість російський телевізор.

Читайте також: Канал українського іномовлення FREEДОМ: рік інформаційної війни мовою ворога

Прямий ефір