Тариф на електроенергію не зміниться до травня 2022 року

Фото з сайта delo.ua

Тариф на електроенергію в розмірі 1,44 гривень при споживанні 250 кВт на місяць діятиме з 1 жовтня до 30 квітня 2022 року включно. Для гуртожитків переселенців буде застосовуватися знижений тариф.

Про це повідомляє UA з посиланням на постанову Кабінету міністрів про зниження тарифу від 11 серпня.

Згідно з постановою, ціна в 1,44 гривень за кВт застосовується при споживанні електроенергії індивідуальними і колективними споживачами для задоволення побутових потреб. Для тих, хто споживає більше 250 кВт на місяць, тариф залишається незмінним – 1,68 гривень за кВт.

Знижений тариф застосовується до гуртожитків і компаній, які тримають на балансі майно, яке використовується для компактного поселення внутрішньо-переміщених осіб. Також ціна в 1,44 гривень поширюється в багатоквартирних будинках і гуртожитках на технічні цілі, освітлення дворів, східців і номерних знаків.

За новим тарифом технічні цілі та освітлення території також зможуть оплачувати дачні та дачно-будівельні кооперативи, садові товариства і гаражно-будівельні кооперативи. При цьому така ціна не стосується професійної або господарської діяльності.

Тариф на електроенергію може змінюватися за наявності лічильника. З двозонним лічильником у період з 23:00 до 07:00 споживач буде оплачувати половину тарифу. З трьохзонним лічильником – 0,4 тарифу в зазначений час. При цьому в пікові проміжки (8:00-11:00 та 20:00-22:00) власники трьохзонних лічильників платитимуть 1,5 тарифу на електроенергію. В інший час для них також діє фіксований тариф.

Раніше повідомлялось, що за ініціативи президента Володимира Зеленського тарифи на електроенергію для домогосподарств, які споживають менше 250 кВт-год, будуть знижені до 1,44 гривень за кВт (з нинішніх 1,68 гривень).

Прямий ефір