Тандем Україна — Румунія робить значний внесок у гарантування глобальної продовольчої безпеки, — Зеленський

Володимир Зеленський (ліворуч) та Клаус Йоханніс. Фото: president.gov.ua

У межах візиту до Вільнюса (Литва) президент України Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Румунії Клаусом Йоханнісом. Під час зустрічі він наголосив, що співпраця між країнами робить значний внесок у глобальну продовольчу безпеку. Про це сьогодні, 11 квітня, повідомляє FREEДОМ із посиланням на пресслужбу глави держави.

Зеленський висловив слова вдячності Румунії за вагому допомогу Україні з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Сторони обговорили співпрацю в оборонній сфері. Глава держави першочергово наголосив на важливості посилення української протиповітряної оборони (ППО) для створення надійного повітряного щита.

Президент поінформував румунського колегу про російські обстріли Дністровської гідроелектростанції (ГЕС) та акцентував на можливих загрозах для Молдови.

Сторони також обговорили роботу експортного коридору України з Румунією та Молдовою і розвиток інфраструктури й логістичних шляхів на спільному кордоні.

“Цінуємо позицію Румунії в питанні транзиту української агропродукції. В умовах агресії Росії тандем Україна — Румунія робить значний внесок у гарантування глобальної продовольчої безпеки”, — наголосив глава держави.

Крім цього, Зеленський та Йоханніс розглянули питання посилення тристоронньої співпраці між Україною, Румунією та Молдовою.

Окремо президент України відзначив послідовну підтримку Києва з боку Бухареста на шляху до вступу в Європейський Союз та Північноатлантичний альянс (НАТО).

Читайте також: Зміцнення співпраці та потреби в енергетичному обладнанні: президент України провів зустріч із президентом Чехії

Нагадаємо, глава Української держави Володимир Зеленський сьогодні, 11 квітня, прибув із візитом до Литви для участі у саміті Ініціативи трьох морів (Тримор’я). 

Читайте також: Захист неба, постачання боєприпасів та безпілотників: що обговорювали президенти України та Латвії у Вільнюсі (ФОТО)

Прямий ефір