Сильний вибух струсонув вікна, а через два дні пролунала стрілянина: про ситуацію на Запорізькій АЕС розповіли в МАГАТЕ

ЗАЕС. Фото: energoatom.com.ua

В районі Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС) у період із 14 до 21 серпня зафіксовано кілька вибухів, а також було чути звуки стрілянини. Про це сьогодні, 22 серпня, повідомили в Міжнародному агентстві з атомної енергії (МАГАТЕ), інформує FREEДОМ.

“Підкреслюючи потенційні ризики для АЕС, розташованої на передовій лінії конфлікту, команда МАГАТЕ продовжує повідомляти про регулярні ознаки військової активності в цьому районі, іноді близько до об’єкта, іноді далі. Наприклад, 14 серпня сильний вибух струсонув вікна їхніх кімнат, а два дні потому пролунала стрілянина. Ще один вибух поблизу об’єкта стався 17 серпня, п’ять вибухів було чутно на деякій відстані від ЗАЕС 20 серпня і ще п’ять — 21 серпня”, — йдеться в повідомленні.

Російські окупанти досі не допустили на дахи реакторних будівель №№ 1, 2, 5 і 6 експертів МАГАТЕ. Команда чекає, що найближчим часом отримає такий дозвіл. Раніше в серпні група не виявила жодних мін або вибухових речовин на дахах і в машинних залах блоків 3 і 4, у які росіяни дозволили зайти представникам агентства.

У приміщеннях і на територіях, куди експерти змогли зайти, жодних вибухових речовин вони не виявили та підтвердили, що раніше заявлені міни залишилися в тому ж місці — між парканами по периметру.

“Крім того, МАГАТЕ відомо про вибух вранці 18 серпня в сусідньому місті Енергодар, де проживає велика частина персоналу ЗАЕС. Кілька людей постраждали. Про будь-які травми персоналу станції експерти МАГАТЕ не чули, пошкоджень на майданчику ЗАЕС не зафіксовано”, — додали в агентстві.

Читайте також: Ми не повинні недооцінювати божевілля російського політичного керівництва, — Веніславський про підготовку провокацій на Запорізькій і Курській АЕС

Нагадаємо, російська окупаційна “адміністрація” віддала наказ перевести в стан гарячої зупинки четвертий енергоблок тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції (ЗАЕС). Цими діями, мабуть, Росія посилює ядерний шантаж.

Прямий ефір