“Сигнал для всіх потенційних агресорів”: створити Спецтрибунал для покарання РФ пропонує Зеленський

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Міжнародна спільнота повинна підтримати створення Спеціального трибуналу для покарання Росії за злочин агресії проти України. Про це заявив президент України Володимир Зеленський під час виступу на полях 77-ї Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, передає FREEДОМ.

“Проти України скоєно злочин, і ми вимагаємо справедливого покарання. Скоєно злочин проти наших державних кордонів. Скоєно злочин проти життя наших людей. Скоєно злочин проти гідності наших жінок і чоловіків. Скоєно злочин проти цінностей, які роблять усіх нас із вами спільнотою об’єднаних націй”, — наголосив глава держави.

Зеленський переконаний, що створення такого трибуналу стане сигналом для всіх потенційних агресорів.

“Має бути створений спеціальний трибунал для покарання Росії за злочин агресії проти нашої держави. Це те, що стане сигналом для всіх потенційних агресорів, що вони повинні цінувати мир, інакше будуть притягнуті до відповідальності світом”, — сказав він.

Президент України повідомив, що вже напрацьовані конкретні кроки для створення такого трибуналу, і вони будуть представлені всім державам.

Крім того, Україна звернеться до Генеральної Асамблеї ООН щодо підтримки необхідності створення й міжнародного компенсаційного механізму.

“Росія має заплатити за цю війну своїми активами. Це також покарання. Це одне з найстрашніших покарань для російських посадовців, які цінують гроші понад усе”, — зазначив глава Української держави.

Читайте також: Закінчення війни в Україні, “референдум”, мобілізація у РФ: Байден виступив на Генасамблеї ООН (ВІДЕО)

Прямий ефір