Свавілля командирів, побиття, затримки виплат: масові дезертирства відбуваються в армії РФ — деталі (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: defence-ua.com

Про масове дезертирство російських солдатів із 205-ї окремої мотострілецької бригади збройних сил Росії повідомили учасники партизанського руху “Атеш”. Підрозділ дислокується на Придніпровському напрямку на тимчасово окупованій території Херсонської області, інформує FREEДОМ.

Свавілля командирів, побиття, брак обмундирування, відправлення на “м’ясні штурми” та відсутність обіцяних виплат — основні причини масового дезертирства солдатів окупаційної російської армії.

“Солдати, не бажаючи миритися з таким ставленням, залишають свої позиції. Деякі через рідних звертаються по допомогу до правозахисних організацій, але поки що без відповіді. Подібні випадки в армії окупантів не рідкість, але в 205-й бригаді вони набули масового характеру”, — розповіли в партизанському русі “Атеш”.

В американському Інституті вивчення війни (ISW) повідомили, що у внутрішньому документі Міністерства оборони Росії докладно описується, як ще у квітні 2024 року з 20-ї мотострілецької дивізії дезертирували понад тисячу військовослужбовців, включно з офіцерами. Командування дивізії звернулося до Міноборони по допомогу в поверненні дезертирів. Таких випадків у російській армії чимало, зазначають аналітики.

“Російські солдати стверджують, що їм доводиться використовувати свою зарплату для купівлі власного обладнання та фортифікаційних матеріалів, оскільки військове командування їх не забезпечує. Російське Міністерство оборони, схоже, щосили намагається повністю включити колишні приватні військові компанії до складу російських збройних сил”, — йдеться у звіті Американського інституту вивчення війни.

Зниження кількості дезертирів — таке завдання стоїть перед російським командуванням. І інших методів, крім погроз і залякування, командири не знають. 

Про те, що до солдатів застосовують силу, розповідають військовослужбовці, яким вдалося втекти з армії країни-агресора. 

“Деякі відмовлялися йти в бій, деякі намагалися “відкосити”, втекти. Надходили погрози, надходили санкції якісь. Одного з офіцерів, серед командирів батальйонів, чия група відмовилася йти в бій, евакуювали після особистої розмови з простреленою ногою”, — розповів російський військовослужбовець Олександр.

Притулком для багатьох російських дезертирів став Казахстан. Туди можна в’їхати за внутрішнім російським паспортом. Від початку повномасштабного вторгнення в країну приїхали десятки тисяч росіян — вони покинули Росію через політичні переслідування або мобілізацію. А зараз їдуть мобілізовані та кадрові військові.

“Я офіцер мобілізований, хотів стати військовим, але я завжди думав, що армія потрібна для захисту. Не нападати на інші [країни]. По-перше, у нас оборонна доктрина. У нас немає такої підготовки, щоб вести наступальні бойові дії”, — розповів російській військовослужбовець Михайло.

За даними “Медіазони”, від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну до червня 2024 року фігурантами кримінальних справ про відмову від служби стали понад 10 тисяч російських військовослужбовців. 8 594 людини вже засудили.

Читайте такожАбо йдеш на фронт, або — кримінальна справа: про правове свавілля у РФ розповіла Романова

Прямий ефір