Судячи з непрямих даних, армія РФ готує наступ у Луганській області, — військовий експерт

Російські окупанти. Фото: Reuters

Неможливо сказати, з якого саме напрямку російська армія готує наступ, але є ймовірність того, що це станеться на Луганщині. Про це сьогодні, 6 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий експерт Українського інституту майбутнього, консультант комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Іван Ступак.

“Судячи з тих непрямих даних, які є, армія РФ готує наступ у Луганській області. Чому? Тому що мобільний інтернет уклали саме в тому регіоні, тому ми розуміємо, що саме в тій частині Луганської області, де немає мобільного інтернету, готуватиметься наступ, щоб українські партизани, місцеве населення, яке проукраїнськи налаштоване, не могло з використанням мобільного інтернету повідомляти оперативно українським військовим, розвідникам, контррозвідникам позиції росіян, про переміщення росіян, про місця, де складуються боєприпаси, паливо, де розміщуються компактно російські військові, ось ці всі геолокації”, — пояснив він свою точку зору.

Також Ступак вважає, що не слід виключати Південний напрямок.

“Як фінальна межа, куди російське командування, імовірно, планує добігти, це не секрет — до кордонів Луганської та Донецької областей, хоча б вийти на цю територію, вийти на цей кордон і заявити про свої права на цю територію остаточно і безповоротно”, — зазначив військовий експерт.

На його думку, у РФ планують завершити вихід на кордони Луганської та Донецької областей максимум за один-два місяці до проведення виборів на території Росії, зокрема, і на підконтрольних їй територіях Херсонської, Запорізької, Донецької та Луганської областей.

Читайте також: Герасимову треба відзвітувати: важкі бої на Донбасі прогнозує Маломуж

Прямий ефір