Судно Brave Commander завантажать українським зерном для Ефіопії — Мінінфраструктури

У суботу, 13 серпня, в порту “Південний” Одеської області має розпочатися завантаження українським зерном судна BRAVE COMMANDER, що прибуло напередодні під прапором Ліберії. Про це повідомило Міністерство інфраструктури в офіційному Facebook-акаунті.

За інформацією відомства, судно було зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН з перевезення продовольства до Ефіопії. До нього мають завантажити 23 тисячі тонн українського зерна для жителів країни Східної Африки.

“Від початку обговорення “зернової ініціативи” Україна розуміла свою відповідальність перед соціально незахищеним населенням країн Африки, Азії та країн Латинської Америки, яке традиційно було одним з ключових споживачів української агропродукції. Особливо це стосується допомоги тим, хто безпосередньо перебуває на межі голоду”, — підкреслив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

За його словами, судно буде завантажено та відправлено споживачам у найкоротші терміни.

Судно під завантаження зерном для Ефіопії. Фото: Мінінфраструктури/facebook
Судно під завантаження зерном для Ефіопії. Фото: Мінінфраструктури/facebook

Крім того, вранці, 13 серпня, порт Чорноморськ залишив балкер FULMAR S під прапором Барбадосу. Судно з українською агропродукцією вирушило до Туреччини.

“Сьогодні вранці вийшов. Судно об’єдналося у караван із балкером THOE. На борту двох суден 14,5 тисячі тонн агропродукції”, – йдеться у повідомленні.

Як повідомлялося, 22 липня Україна за підтримки Туреччини та Генсекретаря ООН Антоніу Гуттереша домовилася із РФ про сприяння безпечному судноплавству для експорту зерна, супутніх продуктів харчування та добрив (у тому числі аміаку) з морських портів “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний” протягом 120 днів з можливістю продовження цього терміну.

“Зерновий коридор” запрацював із 1 серпня, коли перше судно з українським продовольством, а саме з 26 тис. т кукурудзи, вийшло з Одеського порту.

У межах реалізації домовленостей вже 16 суден з продовольством вирушили з українських портів. На їхніх бортах — понад 450 тис. т агропродукції.

Читайте також: У світі побоюються, що РФ зірве своїми провокаціями експорт зерна з України — Мартишев

Прямий ефір