Суд у Лівані дозволив затриманому судну з краденим українським зерном залишити порт — реакція МЗС України

Міністерство закордонних справ України розчароване рішенням ліванського суду про зняття арешту із сирійського судна Laodecia, яке завантажене вкраденими в Україні зерном та борошном. Про це інформує пресслужба українського МЗС.

“Вказане рішення фактично заохочує Росію до продовження крадіжок на тимчасово окупованому півдні України з почуттям безкарності. Крім того, таким рішенням Ліван фактично підриває свою продовольчу безпеку, відштовхуючи Україну як свого надійного партнера”, – йдеться у повідомленні.

У відомстві наголосили, що Україна завжди докладала зусиль для підтримки продовольчої безпеки Лівану, посівши перше місце серед експортерів аграрної продукції до цієї країни за підсумками 2021 року.

При цьому українське постачання продовольства до Лівану не припинялося після початку повномасштабної збройної агресії РФ проти України, а після відкриття українських чорноморських портів перший зерновоз відбув з Одеси до Лівану.

“Щобільше, враховуючи складну продовольчу ситуацію в Лівані, у координації з українськими власниками незаконно вивезеного вантажу ліванській стороні було запропоновано реалізувати українське борошно та ячмінь за пільговою ціною”, – наголосили у повідомленні.

У МЗС зазначили, що рішення ліванського суду дозволяє судну Laodecia безперешкодно залишити порт Тріполі з вкраденим українським борошном та ячменем, попри те, що воно перебуває під дією міжнародних санкцій через незаконне вивезення вантажів із тимчасово окупованих територій України.

“Закликаємо ліванську сторону скасувати рішення про зняття арешту з судна Laodecia та вжити заходів для запобігання подальшим спробам використати Ліван для операцій із вкраденими українськими зерновими”, – підсумували в міністерстві.

Крім того, посол України в Лівані опублікував ще один доказ, що країна-агресор РФ краде українське зерно:

На першому фото — маркований мішок з борошном із судна Laodicea, затриманого в порту Тріполі 31 липня після звернення посольства України в Лівані. На маркуванні видно виробника – “Червоногвардійський елеватор” у Криму.

На другому фото — трекінг, де видно, що зерно на цей елеватор поставляється з окупованого Бердянська.

Як повідомлялося, 29 липня в ліванському порту Тріполі було затримано судно Laodecia під сирійським прапором з вантажем, ймовірно, українського зерна, яке раніше зафіксували в Феодосії.

Посольство України в Лівані домоглося судової заборони для судна залишати порт Тріполі та вивантажувати борошно та ячмінь, які, за даними українських дипломатів, перевозили на цьому суховантажі.

Читайте також:

ООН створює групу для встановлення фактів теракту в Оленівській колонії через тиждень після трагедії

Китай почав військові навчання навколо Тайваню — The Guardian

Бідні регіони РФ, куди йдуть труни з України, вже зрозуміли суть путінської війни – Гудков

Прямий ефір