Столтенберг: Зеленський звернеться до лідерів НАТО на саміті у Мадриді

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтвердив, що президента України Володимира Зеленського запросили взяти участь у саміті Альянсу, який відбудеться у Мадриді 29 та 30 червня. Про це повідомляє сайт НАТО.

За два тижні союзники зустрінуться для проведення історичного саміту трансформації в Мадриді та ухвалюватимуть рішення, щоб зробити НАТО сильнішим у дедалі більш небезпечному світі“, — сказав Столтенберг.

Він зазначив, що 14 червня відбулася дискусія щодо підготовки до саміту. Вона передбачала також необхідність потужної підтримки для України — “як на короткострокову, так і на віддалену перспективу“.

Я вітатиму Президента Зеленського, який звернеться до лідерів НАТО під час нашого саміту в Мадриді“, — сказав Столтенберг.

Крім цього, за його словами, під час дискусії було обговорено і долучення Фінляндії та Швеції до НАТО.

Їхнє членство принесе їм більше безпеки та зробить наш Альянс сильнішим. У мене були конструктивні переговори з президентом Ніїністе та прем’єр-міністром Андерссон під час візиту до Фінляндії та Швеції на початку тижня. Я вітав значні кроки, зроблені у відповідь на занепокоєння Туреччини, зокрема боротьбу проти PKK (Робоча партія Курдистану – ред.)”, — повідомив Столтенберг.

Також він нагадав, що у відповідь на російське вторгнення в Україну Альянс посилив свої оборонні можливості, зокрема підвищив боєздатність сил та їхню передову присутність.

За словами Столтенберга, союзники готові захищати кожен дюйм території НАТО. У Мадриді вони погодять подальші кроки щодо зміцнення стратегічних позицій.

Читайте також:

У броньованій капсулі, об’їзними дорогами — кадри евакуації з Лисичанська

Україна запропонувала США постачати газ за ленд-лізом — FP

Європейці не хочуть, щоб Україна стала європейською Сирією – експерт

Маріупольці розпочали активний опір: підпалюють техніку та вбивають окупантів — мерія

Прямий ефір