Стеля цін на нафту дозволить знизити обсяг експорту російської нафти на 2 млн барелів на добу, — Уніговський

Видобуток нафти. Ілюстративне фото: fbc.ua

Згідно з оцінкою Світового банку, запровадження граничної ціни призведе до зниження експорту російської нафти приблизно на 2 млн барелів на добу. Зараз Росія за добу продає близько 4,7-4,9 млн барелів нафти. Про це сказав генеральний директор ТОВ “Нафтогазбудінформатика”, доктор технічних наук Леонід Уніговський в ефірі телеканалу FREEДОМ.

За словами Уніговського, сама ідея запровадження стелі цін на нафту полягає в тому, щоб досягти досить великої пропозиції нафти на ринку.

“Ми бачимо, що робиться зараз у Європі з газом, із підвищенням цін на нього. А це впливає не лише на Росію, але й значною мірою б’є по промисловості європейських країн. Тому це паліатив, досить гнучка ціна, яка дозволить Росії та добувати нафту, маючи певний прибуток, але водночас не робить цей прибуток максимальним”, — пояснив експерт.

Уніговський також наголосив, що зараз Росія продає нафту до Китаю та Індії з досить великою знижкою — близько 25-30%.

“І американці, і я сказав би, що навіть країни G7 сподіваються, що ця знижка буде ще більшою, якщо буде введена цінова стеля. Це, до речі, є досить реальним”, — сказав він.

За оцінками європейських та американських аналітичних агентств, у Росії не вистачає транспортних можливостей, щоб транспортувати морем близько 1 млн барелів нафти на добу та 2,5 млн барелів нафтопродуктів на добу, говорить експерт.

“Тобто Росії все одно доведеться виходити на ринок, правда, на ринок, скажімо так, оренди закордонних танкерів, потужностей”, — доповнив Уніговський.

Також обмеження верхньої ціни стосується не лише самої ціни на нафту, але й страхових послуг, а це дуже важливо під час перевезення нафти морським шляхом, послуг з логістики.

“Буде заборонено подібним сервісним компаніям оплачувати перевезення нафти, якщо покупець покаже у своїх документах, що ресурс купив вище, ніж встановлена ​​верхня межа. Можу сказати, що 95% страхових послуг із перевезення нафти — це компанії, які розташовані в Лондоні. Тобто ви самі можете уявити, що можливості для маневру в Росії будуть обмежені”, — наголосив Уніговський.

https://youtu.be/HaeLbuPHmyQ?t=25893

Читайте також: ЄС регулює ціни на російську нафту: Кремлю не вдасться маніпулювати енергоресурсом — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір